Коломойський програв у Стокгольмському арбітражі в позові проти України
Міноритарії «Укрнафти» вимагали близько $6 млрд компенсації

Бізнесмен Ігор Коломойський та його партнери Геннадій Боголюбов та Ігор Палиця програли в Стокгольмьскому арбітражі за позовом, який вони подали проти держави Україна. Зокрема, колишні власники Приват-банку хотіли стягнути з України близько $6 млрд компенсації. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська у Facebook.
«Пани Коломойський, Боголюбов та Палиця хотіли стягнути з України більше 6 мільярдів (!!) доларів США та звернулись з відповідним позовом до Стокгольмського арбітражу. Після майже шести років судового процесу арбітраж сьогодні їм відмовив», – повідомив міністр.
Він зазначив, що ще у 2015 році три кіпрських офшорних компанії, кінцевими бенефіціарами яких є Коломойський, Боголюбов і Палиця, звернулися до Стокгольмського арбітражу з позовом до держави Україна. Він наголосив, що $6 млрд – це сума, яка перевищує усі витрати держави на освіту та науку у 2021 році або ж становить приблизно половину витрат держави на виплату пенсій.
Міністр нагадав, що усі три позивачі є акціонерами ПАТ «Укранфта» та володіють 40,1009% акцій вказаної компанії.
СУПЕР МЕГА ПЕРЕМОГА!!!!!!!!!!!! у Стокгольмському арбітражі)) пани Коломойський, Боголюбов та Палиця хотіли стягнути з...
Опубліковано Denis Malyuska Четвер, 4 лютого 2021 р.
За словами Дениса Малюськи, підставами своїх вимог позивачі вказували:
• неодноразовий відбір з газосховищ НАК «Нафтогаз України» газу, що належав ПАТ «Укрнафта», для потреб населення за заниженою ціною (в т.ч. внаслідок рішень НКРЕ/НКРЕКП) або безоплатно взагалі, як стверджують Позивачі;
• невиконання ПАТ «Укртрансгаз» та НАК «Нафтогаз України» рішень українських судів, які набули чинності, про повернення частини відібраного газу ПАТ «Укрнафта»;
• різке підвищення ставки плати за користування надрами для видобування газу;
• прийняття Верховною Радою України Закону України від 19.03.2015 № 272-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства» (щодо зниження кворуму для проведення загальних зборів в акціонерних товариствах).
Юридичними підставами для позову кіпрські компанії називали порушення державою Україна своїх міжнародно-правових зобов'язань перед інвесторами, які є наслідком Енергетичної хартії.
«Всі претензії до України від «Кіпрських інвесторів» відхилені! – прокоментував один з топ-менеджерів ПриватБанку Роман Сульжик. – Це величезна перемога для країни – я, якщо чесно, хвилювався що їм присудять мільярди доларів нібито «збитків»! Браво Denis Malyuska і команда Мінюсту! Коли ви молодці, ви молодці», – додав він.
Як повідомлялося, Мін'юст України у справі проти міноритаріїв «Укрнафти» залучив британську юрфірму Latham&Watkins за оплату її послуг на близько 3 млн євро.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].