Коломойський програв у Стокгольмському арбітражі в позові проти України

Коломойський програв у Стокгольмському арбітражі в позові проти України

Міноритарії «Укрнафти» вимагали близько $6 млрд компенсації

Коломойський програв у Стокгольмському арбітражі в позові проти України
Фото Мусієнко Владислав\УНІАН

Бізнесмен Ігор Коломойський та його партнери Геннадій Боголюбов та Ігор Палиця програли в Стокгольмьскому арбітражі за позовом, який вони подали проти держави Україна. Зокрема, колишні власники Приват-банку хотіли стягнути з України близько $6 млрд компенсації. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська у Facebook.

«Пани Коломойський, Боголюбов та Палиця хотіли стягнути з України більше 6 мільярдів (!!) доларів США та звернулись з відповідним позовом до Стокгольмського арбітражу. Після майже шести років судового процесу арбітраж сьогодні їм відмовив», – повідомив міністр.

Він зазначив, що ще у 2015 році три кіпрських офшорних компанії, кінцевими бенефіціарами яких є Коломойський, Боголюбов і Палиця, звернулися до Стокгольмського арбітражу з позовом до держави Україна. Він наголосив, що $6 млрд – це сума, яка перевищує усі витрати держави на освіту та науку у 2021 році або ж становить приблизно половину витрат держави на виплату пенсій.

Міністр нагадав, що усі три позивачі є акціонерами ПАТ «Укранфта» та володіють 40,1009% акцій вказаної компанії.

СУПЕР МЕГА ПЕРЕМОГА!!!!!!!!!!!! у Стокгольмському арбітражі)) пани Коломойський, Боголюбов та Палиця хотіли стягнути з...

Опубліковано Denis Malyuska Четвер, 4 лютого 2021 р.

За словами Дениса Малюськи, підставами своїх вимог позивачі вказували:

• неодноразовий відбір з газосховищ НАК «Нафтогаз України» газу, що належав ПАТ «Укрнафта», для потреб населення за заниженою ціною (в т.ч. внаслідок рішень НКРЕ/НКРЕКП) або безоплатно взагалі, як стверджують Позивачі;

• невиконання ПАТ «Укртрансгаз» та НАК «Нафтогаз України» рішень українських судів, які набули чинності, про повернення частини відібраного газу ПАТ «Укрнафта»;

• різке підвищення ставки плати за користування надрами для видобування газу;

• прийняття Верховною Радою України Закону України від 19.03.2015 № 272-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства» (щодо зниження кворуму для проведення загальних зборів в акціонерних товариствах).

Юридичними підставами для позову кіпрські компанії називали порушення державою Україна своїх міжнародно-правових зобов'язань перед інвесторами, які є наслідком Енергетичної хартії.

«Всі претензії до України від «Кіпрських інвесторів» відхилені! – прокоментував один з топ-менеджерів ПриватБанку Роман Сульжик. – Це величезна перемога для країни – я, якщо чесно, хвилювався що їм присудять мільярди доларів нібито «збитків»! Браво Denis Malyuska і команда Мінюсту! Коли ви молодці, ви молодці», – додав він.

Як повідомлялося, Мін'юст України у справі проти міноритаріїв «Укрнафти» залучив британську юрфірму Latham&Watkins за оплату її послуг на близько 3 млн євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло