«Нафтогаз»: заява «Газпрому» є ще одним прикладом його зв’язку з війною рф проти України

«Нафтогаз»: заява «Газпрому» є ще одним прикладом його зв’язку з війною рф проти України

Також заява російської компанії демонструє зневагу до верховенства права

«Нафтогаз»: заява «Газпрому» є ще одним прикладом його зв’язку з війною рф проти України
Фото: УНІАН

Що сталося. НАК «Нафтогаз України» вважає, що заява ПАТ «Газпром» про начебто запровадження росією санкцій проти «Нафтогазу» та призупинення фінансових операцій через ініційований ним арбітраж, є ще одним прикладом зневаги до верховенства права.

Джерело. Про це повідомила пресслужба компанії.

Деталі. У «Нафтогазі» додають, що ця заява «вкотре доводить, що «Газпром» є інструментом незаконної агресивної війни рф проти України».

«Газпром» викривляє інформацію та маніпулює фактами. НАК «Нафтогаз України» послався на форс-мажорні обставини, які унеможливили від травня транспортування газу через точку входу «Сохранівка», оскільки вона контролюється збройними силами росії. Натомість «Нафтогаз» запропонував перекинути ці обсяги транзиту на іншу точку входу – «Суджа» – без жодних додаткових витрат із боку  російської сторони. 

У  компанії додали, що надали необхідні послуги, проте «Газпром» відмовився ними скористатися. «Всупереч твердженням «Газпрому», контракт не дає йому права виправдовувати невиконання своїх платіжних зобов’язань форс-мажорними обставинами», – наголосили в «Нафтогазі».

Зазначається, що запровадження Швецією та Швейцарією санкцій через російську агресію проти України, «жодним чином не впливає ані на зміст та застосування відповідного законодавства, ані на неупереджене проведення арбітражу незалежними арбітрами, призначеними обома сторонами спору».

«Нафтогаз» запевняє, що арбітраж відбудеться незалежно від участі в ньому «Газпрому».

Відповідно до чинної угоди про надання послуг із транспортування природного газу, укладеної 2019 року між «Газпромом» та «Нафтогазом», «Газпром» визнає право «Нафтогазу» звертатися до арбітражу у випадку виникнення спорів. 

«Наразі, коли Нафтогаз використовує це право, це є звичайною реалізацією договірного права, а не «недружнім актом», – наголошують у компанії. 

Бекграунд. Нагадаємо, що «Газпром» погрожує санкціями проти «Нафтогазу» через ініційований арбітраж, побоюючись «упередженості» арбітражу в Цюріху щодо росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло