Misen заявила про намір стягнути з України сотні мільйонів доларів через збільшення ренти на газ

Misen заявила про намір стягнути з України сотні мільйонів доларів через збільшення ренти на газ

Мін'юст зазначає, що точна сума буде визначена в подальших письмових поясненнях

Misen заявила про намір стягнути з України сотні мільйонів доларів через збільшення ренти на газ
фото: finbalance.com.ua

У Misen Enterprises AB і Misen Energy AB (Швеція) хочуть стягнути сотні мільйонів доларів з України через збільшення ренти на видобуток газу в період її роботи з АТ «Укргазвидобування» за договорами про спільну діяльність (СД). Компанія подала запит про відкриття арбітражного провадження проти держави Україна 24 березня 2021 року. Про це повідомляє «Інтерфакс» з посиланням на матеріали до запланованого на середу засідання Кабінету Міністрів.

У зв'язку з цим Міністерство юстиції просить застосувати спрощену переговорну процедуру закупівлі послуг юридичних радників для захисту держави в арбітражі.

«У зазначеному запиті про арбітраж позивачі посилаються на намір заявити про сотні мільйонів доларів США збитків, водночас точна сума буде визначена в подальших письмових поясненнях», – зазначено в пояснювальній записці.

Продовження судових розглядів з Україною в арбітражі акціонери Misen мають схвалити 28 квітня 2021 року.
Нагадаємо: у межах урядових антикризових пропозицій влітку 2014 року Верховна Рада суттєво підвищила рентні ставки на видобуток вуглеводнів, зокрема і в межах договорів про СД.

У 2020 році завершився арбітражний розгляд між Misen й АТ «Укргазвидобування» (УГВ), в рамках якого шведська компанія отримала $47,06 мільйонів від «дочки» «Нафтогазу».

УГВ у 2015 році заявило, що ТОВ «Карпатигаз» і його акціонер Misen відмовляються виконувати зобов'язання в межах СД. У 2016 році УГВ звернулося в Стокгольмський арбітраж із позовом про розірвання договору СД із «Карпатигаз» і Misen.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло