«Укргазвидобування» отримало контроль над газовими активами, що знаходилися у спільній діяльності

«Укргазвидобування» отримало контроль над газовими активами, що знаходилися у спільній діяльності

Активи перейшли у власність компанії на умовах, які вона відстояла в Стокгольмському арбітражі

«Укргазвидобування» отримало контроль над газовими активами, що знаходилися у спільній діяльності
фото: photo.unian.ua

АТ «Укргазвидобування» отримало повний контроль над газовими свердловинами та компресорними станціями, що знаходилися у спільній діяльності (СД) з ТОВ «Карпатигаз» та Misen Enterprises AB. Активи перейшли у власність компанії на умовах, які вона відстояла в Стокгольмському арбітражі. Про це повідомляється у пресрелізі «Нафтогазу».

«Після кількох років непростого судового процесу з ТОВ «Карпатигаз» та Misen Enterprises AB ми захистили свої права та інтереси. «Укргазвидобування» отримало контроль над понад 100 свердловинами і право власності на 7 дотискувальних компресорних станцій, які забезпечують видобуток природного газу з 26-ти родовищ. А це означає, що компанія зможе в повному обсязі отримувати з них вуглеводні, які за умовами договору про спільну діяльність до 2031 року мали розподілятися між всіма його учасниками», – зазначила Олена Кобець, генеральна директорка компанії.

Так, під час арбітражного спору «Карпатигаз» та Misen Enterprises AB претендували на частку в 50,01% у спільній діяльності.

Але, задовольнивши вимоги «Укргазвидобування», суд зменшив її більш ніж вдвічі – до 23,9117%.

Кінцеву суму компенсації за цю частку визначили фінансові експерти компанії «Ернст енд Янг», і вона є меншою за розрахунки вартості відповідно до інших можливих методик.

Крім цього, у ході арбітражу «Укргазвидобування» відстояло своє право власності на природний газ та інші вуглеводні, видобуті в період 2017 – першого півріччя 2018 років, що також були предметом спору.

«Компресорні станції, що знаходилися у спільній діяльності, компримують понад 40% від газу Укргазвидобування. Відтепер ми зможемо повною мірою використовувати їх як частину єдиної системи наземної інфраструктури компанії. За рахунок виведення цих об’єктів на оптимальні режими роботи ми також зможемо оптимізувати роботу великої кількості свердловин на виснажених родовищах», – зазначив Олександр Романюк, директор дивізіону «Нафтогаз Розвідка та Видобування».

Нагадаємо: у червні 2020 Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Укргазвидобування» у спорі з Карпатигаз та Misen Enterprises. Трибунал постановив, що все майно спільної діяльності повинно бути передане у власність «Укргазвидобування»

Нещодавно «Укргазвидобування» виплатило Misen 2,8 млн євро судових витрат. Компанія також має виплатити компенсацію частки Misen у спільному майні, після чого воно перейде у власність «Укргазвидобування»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло