Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) відмовився від проведення конкурсу з вибору приймаючого банку для визнаного неплатоспроможним АТ «ВТБ Банк». Про це з посиланням на дані ФГВФО пише Бізнес Цензор.
Згідно з повідомленням, виконавча дирекція Фонду 6 грудня прийняла рішення відмовитися від проведення конкурсу з визначення приймаючого банку.
«Виконавча дирекція Фонду 6 грудня прийняла рішення відмовитися від проведення конкурсу з визначення приймаючого банку з метою відчуження йому зобов'язань неплатоспроможного банку АТ» ВТБ Банк «, гарантованих Фондом, з виплатою премії приймають банком, при реалізації способу виведення неплатоспроможного банку з ринку, передбаченого пунктом 1 частини другої статті 39 закону «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та визнати його не відбувся», – йдеться в повідомленні.
Так, зазначений пункт закону передбачає ліквідацію банку з відшкодуванням з боку Фонду коштів за вкладами фізичних осіб.
Нагадаємо: Апеляційний суд Києва 5 вересня наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків за участю держави – ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанку(всі – Київ). Це рішення було прийнято в зв'язку із заявою про забезпечення позову екс-голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.
Ухвалою суду від 5 вересня ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанкузаборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого і нерухомого майна, зокрема, за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо.
У ВТБ повідомили, що не виключають подальшого погіршення ситуації з ліквідністю українського дочірнього банку при збереженні існуючих обмежень за судовим рішенням.
З 5 листопада цього року у ВТБ банку повідомляли, що змушені ввести комісії та ліміти на зняття готівки через зниження обсягу ліквідності.
Вже 14 листопада цього року ВТБ ввів додаткову комісію 15% на видачу готівки в національній та іноземній валюті незалежно від суми.
22 листопада, суд дозволив ВТБ банку ліквідувати українську «дочку».
А 27 листопада стало відомо, що НБУ відніс українську «дочку» ВТБ банку до категорії неплатоспроможних. Разом з цим було введено тимчасову адміністрацію.