ВТБ не виключає подальшого погіршення ситуації з ліквідністю української «дочки»
При збереженні існуючих обмежень за судовим рішенням

ВТБ не виключає подальшого погіршення ситуації з ліквідністю українського дочірнього банку – ВТБ Банк (Україна) – при збереженні існуючих обмежень за судовим рішенням, передає Інтерфакс-Україна.
Про це повідомив керівник фінансового департаменту, старший віце-президент ВТБ Дмитро Пьянов, журналістам у четвер.
Національний банк України раніше заявив, що український ВТБ зазнає труднощів у зв'язку зі зниженням обсягу ліквідності, що обумовлено як плановим згортанням діяльності, так і рішенням Апеляційного суду Києва від 5 вересня про блокування активів банку. Сам банк тоді зазначив, що рішення суду позбавило його можливості поповнювати ліквідність за рахунок реалізації набутого в процесі стягнення заставного майна і активів. У результаті банк був змушений ввести превентивні заходи, спрямовані на стримування відтоку коштів клієнтів: введено комісії та ліміти на зняття готівки.
«Ми повинні були відбити цей фактор. Ми оскаржуємо це рішення (Апеляційного суду Києва. – Mind) у судах вищих інстанцій, наш дочірній банк в Україні заперечує це рішення. Якщо, на нашу думку, юридична справедливість візьме гору, все обмеження будуть зняті, банк продовжить свою діяльність. з точки зору збереження цієї юридичної ситуації ми не виключаємо і можливого подальшого погіршення ситуації з ліквідністю», – сказав Пьянов.
ВТБ хотів би здати ліцензію українського банку, але не може цього зробити через судові обмеження і виконання всіх зобов'язань перед клієнтами. «Через ці юридичні обмеження у випадку з ВТБ Банк (Україна) маємо суттєві обмеження щодо реалізації цього плану (продажу активів для виконання зобов'язань. – Mind). Ми б хотіли це зробити (здати ліцензію. – ІФ), але сьогоднішнє існуюче судове рішення цього нам не дає», – додав Пьянов.
Нагадаємо: Апеляційний суд Києва 5 вересня наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків за участю держави – ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанку(всі – Київ). Це рішення було прийнято в зв'язку із заявою про забезпечення позову екс-голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.
Ухвалою суду від 5 вересня ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанкузаборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого і нерухомого майна, зокрема, за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].