ВТБ не виключає подальшого погіршення ситуації з ліквідністю української «дочки»

ВТБ не виключає подальшого погіршення ситуації з ліквідністю української «дочки»

При збереженні існуючих обмежень за судовим рішенням

ВТБ не виключає подальшого погіршення ситуації з ліквідністю української «дочки»
Фото: Shutterstock

ВТБ не виключає подальшого погіршення ситуації з ліквідністю українського дочірнього банку – ВТБ Банк (Україна) – при збереженні існуючих обмежень за судовим рішенням, передає Інтерфакс-Україна.

Про це повідомив керівник фінансового департаменту, старший віце-президент ВТБ Дмитро Пьянов, журналістам у четвер.

Національний банк України раніше заявив, що український ВТБ зазнає труднощів у зв'язку зі зниженням обсягу ліквідності, що обумовлено як плановим згортанням діяльності, так і рішенням Апеляційного суду Києва від 5 вересня про блокування активів банку. Сам банк тоді зазначив, що рішення суду позбавило його можливості поповнювати ліквідність за рахунок реалізації набутого в процесі стягнення заставного майна і активів. У результаті банк був змушений ввести превентивні заходи, спрямовані на стримування відтоку коштів клієнтів: введено комісії та ліміти на зняття готівки.

«Ми повинні були відбити цей фактор. Ми оскаржуємо це рішення (Апеляційного суду Києва. – Mind) у судах вищих інстанцій, наш дочірній банк в Україні заперечує це рішення. Якщо, на нашу думку, юридична справедливість візьме гору, все обмеження будуть зняті, банк продовжить свою діяльність. з точки зору збереження цієї юридичної ситуації ми не виключаємо і можливого подальшого погіршення ситуації з ліквідністю», – сказав Пьянов.

ВТБ хотів би здати ліцензію українського банку, але не може цього зробити через судові обмеження і виконання всіх зобов'язань перед клієнтами. «Через ці юридичні обмеження у випадку з ВТБ Банк (Україна) маємо суттєві обмеження щодо реалізації цього плану (продажу активів для виконання зобов'язань. – Mind). Ми б хотіли це зробити (здати ліцензію. – ІФ), але сьогоднішнє існуюче судове рішення цього нам не дає», – додав Пьянов.

Нагадаємо: Апеляційний суд Києва 5 вересня наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків за участю держави – ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанку(всі – Київ). Це рішення було прийнято в зв'язку із заявою про забезпечення позову екс-голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.

Ухвалою суду від 5 вересня ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанкузаборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого і нерухомого майна, зокрема, за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло