НБУ відніс українську «дочку» ВТБ банку до категорії неплатоспроможних

НБУ відніс українську «дочку» ВТБ банку до категорії неплатоспроможних

Разом з цим було введено тимчасову адміністрацію

НБУ відніс українську «дочку» ВТБ банку до категорії неплатоспроможних
Фото: Shutterstock

Національний банк України (НБУ) відніс «ВТБ Банк» до категорії неплатоспроможних. Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на джерела банківського ринку.

«Регулятор відніс «ВТБ» до категорії неплатоспроможних. У середу зранку буде введена тимчасова адміністрація», – йдеться в повідомленні.

Разом з цим, регулятор підтвердив дану інформацію.

«Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ «ВТБ Банк» до категорії неплатоспроможних з метою захисту інтересів вкладників та кредиторів банку. Рішення прийняте у відповідності до вимог статті 76 Закону України «Про банки і банківську діяльність», – йдеться в повідомленні прес-служби.

Відповідне рішення було прийняте у зв’язку зі зниженням обсягу ліквідності банку та подальшим погіршенням його фінансового стану впродовж останнього місяця. Тоді ж регулятор відніс банк до категорії проблемних.

Разом з цим у НБУ повідомляють, що «ВТБ банк» не зробив реальних кроків для запобігання неплатоспроможності та покращення ліквідності банку.

Нацбанк наголошує, що 97% вкладників АТ «ВТБ Банк» (59 108 особи) отримають вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 000 грн.

Клієнти із більшими обсягами вкладів отримають їх в межах суми, гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Загалом Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладникам в обсязі 942,7 млн грн.

Віднесення АТ «ВТБ Банк» до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, оскільки частка вказаної фінустанови становить 0,6% від чистих активів платоспроможних банків. 

Нагадаємо: Апеляційний суд Києва 5 вересня наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків за участю держави – ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанку(всі – Київ). Це рішення було прийнято в зв'язку із заявою про забезпечення позову екс-голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.

Ухвалою суду від 5 вересня ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанкузаборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого і нерухомого майна, зокрема, за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо.

У ВТБ повідомили, що не виключають подальшого погіршення ситуації з ліквідністю українського дочірнього банку при збереженні існуючих обмежень за судовим рішенням.

З 5 листопада цього року у ВТБ банку повідомляли, що змушені ввести комісії та ліміти на зняття готівки через зниження обсягу ліквідності.

Вже 14 листопада цього року ВТБ ввів додаткову комісію 15% на видачу готівки в національній та іноземній валюті незалежно від суми.

22 листопада, суд дозволив ВТБ банку ліквідувати українську «дочку».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло