НБУ відніс українську «дочку» ВТБ банку до категорії неплатоспроможних
Разом з цим було введено тимчасову адміністрацію

Національний банк України (НБУ) відніс «ВТБ Банк» до категорії неплатоспроможних. Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на джерела банківського ринку.
«Регулятор відніс «ВТБ» до категорії неплатоспроможних. У середу зранку буде введена тимчасова адміністрація», – йдеться в повідомленні.
Разом з цим, регулятор підтвердив дану інформацію.
«Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ «ВТБ Банк» до категорії неплатоспроможних з метою захисту інтересів вкладників та кредиторів банку. Рішення прийняте у відповідності до вимог статті 76 Закону України «Про банки і банківську діяльність», – йдеться в повідомленні прес-служби.
Відповідне рішення було прийняте у зв’язку зі зниженням обсягу ліквідності банку та подальшим погіршенням його фінансового стану впродовж останнього місяця. Тоді ж регулятор відніс банк до категорії проблемних.
Разом з цим у НБУ повідомляють, що «ВТБ банк» не зробив реальних кроків для запобігання неплатоспроможності та покращення ліквідності банку.
Нацбанк наголошує, що 97% вкладників АТ «ВТБ Банк» (59 108 особи) отримають вклади у повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 000 грн.
Клієнти із більшими обсягами вкладів отримають їх в межах суми, гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Загалом Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладникам в обсязі 942,7 млн грн.
Віднесення АТ «ВТБ Банк» до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, оскільки частка вказаної фінустанови становить 0,6% від чистих активів платоспроможних банків.
Нагадаємо: Апеляційний суд Києва 5 вересня наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків за участю держави – ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанку(всі – Київ). Це рішення було прийнято в зв'язку із заявою про забезпечення позову екс-голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.
Ухвалою суду від 5 вересня ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанкузаборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого і нерухомого майна, зокрема, за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо.
У ВТБ повідомили, що не виключають подальшого погіршення ситуації з ліквідністю українського дочірнього банку при збереженні існуючих обмежень за судовим рішенням.
З 5 листопада цього року у ВТБ банку повідомляли, що змушені ввести комісії та ліміти на зняття готівки через зниження обсягу ліквідності.
Вже 14 листопада цього року ВТБ ввів додаткову комісію 15% на видачу готівки в національній та іноземній валюті незалежно від суми.
22 листопада, суд дозволив ВТБ банку ліквідувати українську «дочку».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].