Суд дозволив ВТБ банку ліквідувати українську «дочку»

Суд дозволив ВТБ банку ліквідувати українську «дочку»

Суд скасував постанову приватного виконавця щодо заборони ліквідації ВТБ банку

Суд дозволив ВТБ банку ліквідувати українську 	«дочку»
Фото: Shutterstock

19 листопада Київський апеляційний суд частково задовольнив скаргу ВТБ Банку та скасував постанову приватного виконавця про відкриття виконавчого провадження що стосується заборони ВТБ Банку здійснювати ліквідацію чи реорганізацію юридичної особи. Про це повідомляє Finbalance.

Ця заборона була накладена на підставі заяви ТОВ “Нива-Тур”  в рамках виконання ухвали Апеляційного суду Києва від 5 вересня цього року.

Разом з цим, суд відмовився задовольнити скаргу ВТБ Банку в частині щодо зобов’язання приватного виконавця від 5 вересня без прийняття її до виконання та скасувати інші вжиті виконавцем заходи щодо примусового виконання вказаної судової ухвали.

“Суд не має права зобов`язувати до вчинення тих дій, які згідно із Законом про виконавче провадження можуть здійснюватися лише виконавцем або відповідною посадовою особою виконавчої служби”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо: Апеляційний суд Києва 5 вересня наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків за участю держави – ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанку(всі – Київ). Це рішення було прийнято в зв'язку із заявою про забезпечення позову екс-голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета і ще 17 компаній, що мали активи в Криму, про визнання і виконання рішення Міжнародного арбітражного суду в Гаазі (Permanent Court of Arbitration) від 2 травня про стягнення з РФ компенсації за нерухоме майно.

Ухвалою суду від 5 вересня ВТБ Банку, Промінвестбанку та Сбербанкузаборонено здійснювати ліквідацію або реорганізацію юридичної особи, здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження належного банкам рухомого і нерухомого майна, зокрема, за договорами купівлі-продажу, обміну, дарування тощо.

Як повідомив в коментарі для Mind керуючий партнер юридичної фірми Pravovest Гліб Сегида, ситуація з ВТБ банком не вплине на банківський ринок України.

«Частка ВТБ Банку складає всього 0,6% чистих активів платоспроможних банків країни, або ж 26 млрд грн станом на 1 жовтня. За обсягом депозитів фізосіб банк не входить вже навіть в топ-20, маючи в своєму розпорядженні об'ємом менш ніж в 2 млрд грн», – повідомив експерт.

Раніше повідомлялось, що ВТБ не виключає подальшого погіршення ситуації з ліквідністю українського дочірнього банку при збереженні існуючих обмежень за судовим рішенням.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло