Держпродспоживслужба за результатами планових перевірок аптечних закладів зафіксувала порушення чинного законодавства з ціноутворення на лікарські засоби у двох третинах випадків.
Про це йдеться у повідомленні на сайті відомства.
Так, аптечними закладами порушувалися вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2008 року №955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби і медичні вироби» в частині дотримання граничних торговельних надбавок на ліки. Дане державне регулювання цін стосується лише лікарських засобів, включених до Національного переліку основних лікарських засобів.
Наприклад, фахівцями відділу контролю за регульованими цінами у Полтавській області в ході перевірок виявлено застосування торговельної (роздрібної) надбавки при реалізації лікарських засобів у розмірі від 26% до 41% при граничному рівні 25%. Зокрема, лікарський засіб «Неотранекс» р-н д/ін. 500мг/5 мл амп. №5 реалізовувався з торговельною надбавкою в розмірі 39% за ціною 564,10 грн замість граничної надбавки в 25%. «Таким чином, обрахування споживачів внаслідок завищення ціни на одній упаковці склало 58,06 гривень», – наголошують у службі.
У той же час, фактична роздрібна ціна за упаковку лікарського засобу «Меропенему» була розрахована аптекою з торговельною надбавкою в розмірі 32% та склала 375,34 грн. Водночас, правильно сформована роздрібна ціна з урахуванням граничної торговельної націнки 25% на цей лікарський засіб мала б становити 354,96 грн. «Отже, завищення ціни лише на одній упаковці склало 20,38 грн», – повідомили у Держпродспоживслужбі.
За результатами проведених заходів державного нагляду (контролю) до суб’єктів господарювання, які провадять діяльність на фармацевтичному ринку, застосовані адміністративно-господарські санкції та посадові особи притягнуті до адміністративної відповідальності.
Держпродспоживслужба розпочала планові перевірки у зв’язку з припиненням з 1 січня 2019 року дії мораторію на проведення планових заходів державного нагляду (контролю).
Нагадаємо: Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні у партнерстві з Міністерством охорони здоров'я України оголосили тендер на розробку програмного забезпечення для електронної системи управління запасами лікарських засобів та медичних виробів – eStock.
Про те, в чому експортна цінність фармацевтичної галузі, читайте у матеріалі Mind «Довголіття на продаж: які ліки й технології Україна поставляє до інших держав».