Оголошено тендер на розробку електронної системи управління запасами ліків в Україні

Оголошено тендер на розробку електронної системи управління запасами ліків в Україні

Платформа eStock дозволить відстежувати залишки препаратів у лікарнях та швидше надавати медичну допомогу пацієнтам

Оголошено тендер на розробку електронної системи управління запасами ліків в Україні
Фото: Pixybay

Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні у партнерстві з Міністерством охорони здоров'я України оголосили тендер на розробку програмного забезпечення для електронної системи управління запасами лікарських засобів та медичних виробів – eStock, повідомив Урядовий портал.

Ця платформа налагодить процес моніторингу залишків препаратів у лікарнях та зробить інформацію про ліки доступною для пацієнтів, вважають у міністерстві.

Сьогодні громадськість інформують через сайти обласних департаментів охорони здоров‘я та за допомогою інформаційних повідомлень у лікарнях. Проте часто дані про закуплені ліки не оновлюють регулярно, що створює незручності для пацієнта. Крім цього, в деяких обласних департаментах немає робочого сайту, тому жителі області позбавлені потрібної інформації.

«Зараз Міністерство охорони здоров‘я раз на місяць отримує інформацію про залишки ліків і вакцин в регіонах. Ця інформація не завжди коректна. Вона потрібна нам в реальному часі і в зручному форматі, коли в один клік ми зможемо побачити залишки ліків у кожній лікарні. Так ми зможемо не лише забезпечити безперебійну доступність лікарських засобів для пацієнтів і пацієнток, а й звести до мінімуму брак і надлишок ліків», – зазначила Ольга Стефанишина, заступник Міністра охорони здоров'я з питань європейської інтеграції.

Запуск платформи eStock і автоматизація процесу управління запасами лікарських засобів суттєво спростить роботу медперсоналу, вважають у відомстві. Вона дозволить легше контролювати надходження, витрати, списання, інвентаризацію, перерозподіл медичних засобів, але найголовніше – пацієнти швидше отримають необхідні медикаменти і лікування. Також система має передбачати можливість інтеграції та обміну даними з іншими системами, наприклад, електронною системою охорони здоров'я «eHealth», «ProZorro» та іншими.

«ПРООН з 2015 року надає підтримку населенню України та Міністерству охорони здоров'я України у здійсненні закупівель критично важливих лікарських засобів та отриманні пацієнтами і пацієнтками необхідного лікування. Ми також ділимося з нашими партнерами найкращими міжнародними практиками і допомагаємо створити продуману, ефективну й прозору систему державних закупівель, яка дозволить закуповувати необхідні лікарські засоби та медичні вироби для населення України. Ми дуже раді, що після довготривалих узгоджень технічних питань та зустрічей із представниками громадського та IT-секторів ми змогли перейти безпосередньо до оголошення тендера щодо розробки програмного забезпечення для системи, що зробить нас ще на крок ближче до реформи охорони здоров‘я і побудови прозорої і ефективної системи закупівель», – сказала Блерта Чела, заступник директора ПРООН в Україні.

Більш детальна інформація про умови участі у тендері – за посиланням. Заявки на участь у тендері приймають до 28 лютого 2019 року.

Раніше Mind писав про 12 інновацій, які зроблять переворот у майбутньому медицини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті