МОЗ: До 1 травня кожна область має сформувати спроможну мережу медичних закладів

МОЗ: До 1 травня кожна область має сформувати спроможну мережу медичних закладів

Обласні військові адміністрації мають визначити перелік медзакладів, які увійдуть до цієї мережі та подати його на затвердження Міністерства

МОЗ: До 1 травня кожна область має сформувати спроможну мережу медичних закладів

До 1 травня обласні військові адміністрації мають визначити перелік медичних закладів, які увійдуть до спроможної мережі, враховуючи численні регіональні особливості, та подати його на затвердження МОЗ.

Про це заявив очільник МОЗ Віктор Ляшко, повідомляє пресслужба відомства.

Для кожного госпітального округу буде сформовано трирічний план розвитку спроможної мережі та окремі плани розвитку медичних закладів. «На місцевому рівні буде чітке розуміння, де і які медичні послуги отримуватимуть пацієнти, де необхідно посилити матеріально-технічну базу тощо. Кожен медзаклад буде розуміти, які послуги необхідно розвивати відповідно до своєї ролі в мережі, як краще планувати кадрові та фінансові ресурси», – йдеться у повідомленні. 

Розвиток госпітальних округів та формування спроможної мережі – це складова третього етапу медичної реформи – інфраструктурного, який розпочався 1 березня цього року. Новий підхід передбачатиме поділ лікарень на надкластерні, кластерні та загальні лікарні. 

Найпростіші випадки лікуватимуться якомога ближче до пацієнта – у загальних лікарнях. Вони розташовуватимуться з розрахунку один медичний заклад на 50 000 – 80 000 населення. У складніших випадках – пацієнта доставлятимуть у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

Варто зазначити, що у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Херсонській, Миколаївській областях та на території АР Крим старт реформи відклали до завершення бойових дій і деокупації. 

Бекграунд. Як раніше повідомляв Mind, весною всі рецептурні ліки можна буде придбати лише за наявності електронного рецепта.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло