Україна ініціює проведення міжнародного аудиту Держконцерну «Укроборнпром».
Про це повідомив Президент Петро Порошенко на засіданні Ради Національної безпеки та оборони, присвяченому реформуванню ДК «Укроборонпром», і написав про це у своєму Twitter.
«Ініціюємо незалежний міжнародний аудит @ukroboronprom і комплексну ревізію усіх контрактів. І українському суспільству, і міжнародним партнерами продемонструємо повну відкритість і прозорість в питанні реформування концерну, про яке детально доповість секретар РНБО Турчинов», – написав Порошенко.
Ініціюємо незалежний міжнародний аудит @ukroboronprom і комплексну ревізію усіх контрактів. І українському суспільству, і міжнародним партнерами продемонструємо повну відкритість і прозорість в питанні реформування концерну, про яке детально доповість секретар РНБО Турчинов
– Петро Порошенко (@poroshenko) March 6, 2019
За словами президента, аудит «Укроборонпрому», оцінка його корпоративного управління, оновлення наглядової ради, контроль і прозорість державного оборонного замовлення – все це допоможе концерну трансформуватися та не втратити довіру громадян, партнерів та інвесторів.
Аудит @ukroboronprom , оцінка його корпоративного управління, оновлення наглядової ради, контроль і прозорість державного оборонного замовлення – все це допоможе концерну трансформуватися та не втратити довіру громадян, партнерів та інвесторів
– Петро Порошенко (@poroshenko) March 6, 2019
«Як Верховний Головнокомандувач не дам зруйнувати довіру до армії ні тим, хто хоче наживатися на нашій обороноздатності, ні тим, хто через політичні цілі та політиканство готовий пожертвувати фундаментальними державними інтересами», – наголосив Порошенко.
Як Верховний Головнокомандувач не дам зруйнувати довіру до армії ні тим, хто хоче наживатися на нашій обороноздатності, ні тим, хто через політичні цілі та політиканство готовий пожертвувати фундаментальними державними інтересами
– Петро Порошенко (@poroshenko) March 6, 2019
За його словами, на цьому спекулюють кандидати в президенти, хто в бутність при владі нищили ЗСУ. «Тимчасова слідча комісія з розслідування щодо фактів розкрадання в ЗСУ та підриву обороноздатності має оцінити факти і причетність до них гучних прізвищ. Жодне прізвище не матиме індульгенції», – зазначив Президент.
На цьому спекулюють кандидати в Президенти, хто в бутність при владі нищили ЗСУ. Тимчасова слідча комісія з розслідування щодо фактів розкрадання в ЗСУ та підриву обороноздатності має оцінити факти і причетність до них гучних прізвищ. Жодне прізвище не матиме індульгенції
– Петро Порошенко (@poroshenko) March 6, 2019
Раніше журналісти Bihus.info оприлюднили схему з розкрадання в оборонному комплексі, головним фігурантом якої названо сина Олега Гладковського (бізнес-партнера президента Петра Порошенка – уже колишнього першого заступника секретаря РНБО) Ігоря. За інформацією видання він разом із партнерами організував у 2015 році постачання контрабандних російських деталей для військової техніки й був безпосереднім учасником мільйонних схем із розкрадання в оборонному комплексі.
Пізніше стало відомо, що Глаковський-старший і Ко лише на 6 авіадеталях відмили $300 000.
Нагадаємо: НАБУ почало розслідування за даними журналістів про корупцію в «оборонці» за всіма наведеними фактами в розслідуванні.
Зі свого боку представники концерну назвали некоректною інформацію журналістів про реалізацію у 2016–2017 роках держкомпанією «Укрспецекспорт», що входить до складу держконцерну, експортного контракту на проведення капремонту двох транспортних Ан-26 для Казахстану й розцінюють такі дії як прояв заангажованої журналістики.