За I квартал 2019 року країни Євросоюзу знизили імпорт російської нафти на 5% (порівняно з аналогічним періодом в 2018). Про це повідомляє enkorr з посиланням на Argus.
За I квартал ЄС закупив у Росії близько 36,2 млн тонн сирої нафти, що є мінімумом з I кварталу 2015 року, коли закупівлі сировини склали трохи більше 35 млн тонн.
У II кварталі, за оцінками Argus, Європа ще більш знизить закупівлі російської нафти. Це пояснюється зупинкою прокачування по нафтопроводу «Дружба» в квітні, коли в трубу потрапила забруднена нафта.
Також забрудненою виявилася нафта, що відвантажується з порту Усть-Луги. У зв'язку з цим європейські нафтопереробники були змушені наростити закупівлі у інших постачальників сировини. Наприклад, угорський НПЗ в Сазхаломбатті збільшив обсяг переробки морських партій, що надходять в Угорщину через Хорватію по нафтопроводу Adria.
У Північно-Західній Європі на тлі забруднення російської нафти Urals одним з найбільш затребуваних сортів став північноморський Forties. За даними агентства, 480 000 тонн цієї нафти було придбано регіональними переробниками в травні, в той час як в квітні вони взагалі не закуповували цей сорт.
Концерн «Білнафтохім» повідомив про постачання некондиційної нафти з Росії увечері 19 квітня. 23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії. Чиста нафта почала надходити 2 травня.
Росія свою провину визнала й погодилася компенсувати збитки, але тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від брудної нафти.
За останньою інформацією, керівництво «Транснєфті» знало про забрудненняще до того, як сировина потрапила в «Дружбу».
За останніми даними, днями німецькі НПЗ PCK Schwedt і Leuna почали отримувати чисту російську нафту трубопроводом «Дружба»,