Захворіло у світі
6,065,624
Померло у світі
369,274
Вилікувалось у світі
2,566,642
Захворіло в Україні
23,627
Померло в Україні
708
Вилікувалось в Україні
9,538
Німецькі НПЗ почали отримувати чисту нафту з нафтопроводу «Дружба»

Німецькі НПЗ почали отримувати чисту нафту з нафтопроводу «Дружба»

Експерти не беруться сказати, коли нафтопровід запрацює на повну потужність, оскільки роботи з очищення ще тривають

Німецькі НПЗ почали отримувати чисту нафту з нафтопроводу «Дружба»
фото БелТА

Німецькі НПЗ PCK Schwedt і Leuna почали отримувати чисту російську нафту трубопроводом «Дружба», постачання за яким були припинені в квітні. Про це із посилання на галузеву асоціацію MWV передає Reuters.

PCK Schwedt отримує нафту, проте не в тому обсязі, як до припинення транзиту, сказав представник MWV з посиланням на НПЗ.

Він додав, що НПЗ зможе почати працювати на повну потужність через кілька днів, оскільки пропускна здатність трубопроводу і поставки успішно нарощуються.

Отримання нафти НПЗ Leuna також відновилося, але інших подробиць про обсяги поставок на завод поки немає, сказав представник MWV.

Російська трубопровідна монополія «Транснєфть» розраховує, що робота нафтопроводу «Дружба» після витіснення некондиційної нафти буде відновлено з 1 липня.

Представник MWV сказав, що питання про те, коли «Дружба» знову запрацює на повну потужність, залишається відкритим, оскільки роботи з очищення нафтопроводу тривають.

Концерн «Білнафтохім» повідомив про постачання некондиційної нафти з Росії увечері 19 квітня. 23 квітня Білорусь зупинила експорт світлих нафтопродуктів в Україну, Польщу та країни Балтії. Чиста нафта почала надходити 2 травня.

Росія свою провину визнала й погодилася компенсувати збитки, але тільки тим, хто «доведе реальні збитки» від брудної нафти.

За останньою інформацією, керівництво «Транснєфті»  знало про забрудненняще до того, як сировина потрапила в «Дружбу».

Білорусь розраховує повністю очистити нафтопровід від брудної нафти до середини серпня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті