Німеччина хоче врятувати «Північний потік – 2» від газової директиви ЄС

ФРН прагне також захистити інвестиції своїх компаній у російський проект

фото Shutterstock

Німецькі коаліційні партії ХДС/ХСС і СДПН розробили закон, що має захистити газопровід «Північний потік – 2» від обмежень, які вводить нова газова директива Європейського Союзу, і захистити інвестиції німецьких компаній у проект. Про це повідомляє Bild.

Як повідомлялось, Європарламент проголосував 4 квітня за оновлену директиву, яка поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до ЄС, зокрема «Північний потік – 2», який має пройти з Росії до Німеччини. Це означає, що компанія – оператор «Північного потоку – 2» повинна бути незалежною від «Газпрому», а 50% його пропускної потужності мають резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

У випадку з «Північним потоком – 2» це загрожує збитками для російського «Газпрому» та закордонних компаній-партнерів.

Зміни в газову директиву, які уряди країн ЄС повинні внести в своє законодавство, стосуються проектів, що були завершені після 23 травня 2019 року. До цієї дати всі питання вирішувалися на рівні конкретної країни, на берег якої виходить магістраль.

Парламентарі Німеччини збираються прив'язати до термінів не закінчення будівництва, а терміни інвестицій, які були зроблені в проект до травня 2019 року.

Нагадаємо: влітку цього року проектна компанія Nord Stream 2 AG подала позов до Суду Європейського Союзу в Люксембурзі з проханням про скасування поправок до Газової директиви (частина Третього енергопакета ЄС).

Минулого місяця Данське енергетичне агентство схвалило будівництво «Північного потоку – 2» і видало відповідний дозвіл оператору Nord Stream 2. Від цього рішення Данії залежало, чи буде перенесено в часі запуск газопроводу,

Раніше повідомлялося, що проект «Північний потік – 2» наблизився до патової ситуації на кордоні з Данією, оскільки дозвіл для подальшого прокладання труб досі не був отриманий.

Між тим до Конгресу США внесли новий проект санкцій проти «Північного потоку – 2».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS