До Конгресу США внесли новий проект санкцій проти «Північного потоку - 2»

До Конгресу США внесли новий проект санкцій проти «Північного потоку - 2»

Поки їх приймуть, роботи з будівництва трубопроводу можуть вже завершитися

До Конгресу США внесли новий проект санкцій проти «Північного потоку - 2»
фото Twitter Nord Stream 2

Американські конгресмени підготували новий законопроект про санкції проти компаній, які беруть участь в будівництві «Північного потоку – 2». Поки що жоден із внесених проектів, спрямованих проти будівництва трубопроводу, прийнятий не був. При цьому сам газопровід вже готовий на 75%, передає Forbes.

Законопроект про санкції «Закон про захист європейської енергетичної безпеки 2019 року» внесла група конгресменів на чолі з представником штату Кентуккі, республіканцем Енді Барром.

Документ пропонує ввести обмеження проти суден, які займаються укладанням труб, і закордонних компаній, участь яких вкрай важлива для будівництва газопроводу. Проект закону пропонує заборонити в'їзд в США особам, які мають відношення до вказаних суден, зайнятих у проекті.

Крім того, президент США зможе накладати санкції на підприємства, які надають фінансові та страхові послуги трубоукладальних компаніям, які беруть участь в експорті російських енергоносіїв. Нарешті, законопроект доручає Білому дому розробити стратегію щодо захисту енергетичної безпеки союзників США в Європі.

Як стверджують автори документа, Росія займається будівництвом «Північного потоку – 2», щоб поширити свій «згубний вплив» на Європу. Нові санкції дозволять зупинити прокладання газопроводу і перешкодять Росії «підривати енергетичну безпеку» союзників США по НАТО в Європі, наводяться в повідомленні на сайті Барра слова конгресмена.

«Північний потік – 2» – не комерційний проект, а скоріше політичний інструмент, який спрямований на поглиблення залежності Європи від російських енергоресурсів », – зазначає Барр.

У Конгресі США вже розглядаються кілька подібних законопроектів. Наприклад, в червні було оприлюднено аналогічний документ з такою ж назвою, який підготували республіканці Джон Баррассо, Том Коттон і Рон Джонсон і демократ Джин Шахін. В кінці липня комітет Сенату США з міжнародних справ схвалив схожий документ, який підготували Шахін і республіканець Тед Круз. Свої пропозиції санкцій проти газопроводу в травні обіцяв внести «в найближчому майбутньому» міністр енергетики США Рік Перрі. На даний момент жоден з документів не прийнятий.

Оскільки газопровід ще в серпні був готовий на 75%, розробляти санкції США може бути вже пізно, писав Bloomberg: поки їх приймуть обидві палати Конгресу і підпише президент, роботи з будівництва трубопроводу можуть вже завершитися.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло