До Конгресу США внесли новий проект санкцій проти «Північного потоку - 2»
Поки їх приймуть, роботи з будівництва трубопроводу можуть вже завершитися

Американські конгресмени підготували новий законопроект про санкції проти компаній, які беруть участь в будівництві «Північного потоку – 2». Поки що жоден із внесених проектів, спрямованих проти будівництва трубопроводу, прийнятий не був. При цьому сам газопровід вже готовий на 75%, передає Forbes.
Законопроект про санкції «Закон про захист європейської енергетичної безпеки 2019 року» внесла група конгресменів на чолі з представником штату Кентуккі, республіканцем Енді Барром.
Документ пропонує ввести обмеження проти суден, які займаються укладанням труб, і закордонних компаній, участь яких вкрай важлива для будівництва газопроводу. Проект закону пропонує заборонити в'їзд в США особам, які мають відношення до вказаних суден, зайнятих у проекті.
Крім того, президент США зможе накладати санкції на підприємства, які надають фінансові та страхові послуги трубоукладальних компаніям, які беруть участь в експорті російських енергоносіїв. Нарешті, законопроект доручає Білому дому розробити стратегію щодо захисту енергетичної безпеки союзників США в Європі.
Як стверджують автори документа, Росія займається будівництвом «Північного потоку – 2», щоб поширити свій «згубний вплив» на Європу. Нові санкції дозволять зупинити прокладання газопроводу і перешкодять Росії «підривати енергетичну безпеку» союзників США по НАТО в Європі, наводяться в повідомленні на сайті Барра слова конгресмена.
«Північний потік – 2» – не комерційний проект, а скоріше політичний інструмент, який спрямований на поглиблення залежності Європи від російських енергоресурсів », – зазначає Барр.
У Конгресі США вже розглядаються кілька подібних законопроектів. Наприклад, в червні було оприлюднено аналогічний документ з такою ж назвою, який підготували республіканці Джон Баррассо, Том Коттон і Рон Джонсон і демократ Джин Шахін. В кінці липня комітет Сенату США з міжнародних справ схвалив схожий документ, який підготували Шахін і республіканець Тед Круз. Свої пропозиції санкцій проти газопроводу в травні обіцяв внести «в найближчому майбутньому» міністр енергетики США Рік Перрі. На даний момент жоден з документів не прийнятий.
Оскільки газопровід ще в серпні був готовий на 75%, розробляти санкції США може бути вже пізно, писав Bloomberg: поки їх приймуть обидві палати Конгресу і підпише президент, роботи з будівництва трубопроводу можуть вже завершитися.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].