Nord Stream 2 через суд вимагає скасувати поправки до Газової директиви
Проектна компанія вважає нові газові правила дискримінаційними

Проектна компанія Nord Stream 2 AG подала позов до Суду Європейського союзу в Люксембурзі з проханням про скасування поправок до Газової директиви (частина Третього енергопакету ЄС). направила листа Про це повідомляє прес-служба компанії.
За словами Nord Stream 2 AG поправки були розроблені «з метою створити несприятливі і такі, що заважають реалізації проекту «Північний потік – 2» умови».
«Як завбачливий інвестор, ми маємо намір захищати наші інвестиції. Однак поправки до Газової директиви шкодять не тільки «Північному потоку – 2». Така очевидна дискримінація окремого комерційного проекту також підриває здатність внутрішнього ринку ЄС залучати інвестиції, щоб перехід до «низьковуглецевої» енергії став реальністю », – каже Маттіас Варніг, виконавчий директор Nord Stream 2 AG.
Крім того, Nord Stream 2 заявляє, що залишає за собою можливість відстоювати свої права відповідно до міжнародного права шляхом продовження окремого арбітражного розгляду проти ЄС для забезпечення гарантій захисту інвестицій в рамках Договору до Енергетичної Хартії (ДЕХ).
Нагадаємо: 12 квітня 2019 року з подачі компанії Nord Stream 2 був ініційований обов'язковий тримісячний період консультацій, протягом якого сторони докладали всіх зусиль для досягнення мирного врегулювання, перш ніж може бути направлено повідомлення про арбітраж. Тоді Nord Stream 2 AG голові Єврокомісії Жан-Клоду Юнкеру, в якому запросила офіційне підтвердження того, що, незважаючи на зміну Газової директиви, до проекту «Північний потік – 2» будуть застосовуватися умови не гірші, ніж до інших подібних газопроводів, які імпортують газ в ЄС, інвестиції в які були зроблені задовго до прийняття поправок до директиви.
Представник ЄК тоді сказав, що трубопровід повинен бути «готовий до комерційної експлуатації на дату набуття чинності зміненої директивою, щоб розглядати її як існуючий трубопровід згідно з новим законодавством» та додав, що має сумніви щодо того, чи почне «Північний потік – 2» діяти до набрання чинності зміненою директивою.
Nord Stream 2 відзначила що цей лист є повідомленням, направленим відповідно до статті 26 договору до Енергетичної хартії.
25 червня відбулася зустріч між Європейською комісією та компанією Nord Stream 2 з метою позасудового врегулювання відповідно до правил ДЕХ. До сьогоднішнього дня мирного врегулювання досягнуто не було, хоча тримісячний період консультацій вже закінчився, наголосии у компанії .
Як повідомлялось, Європарламент проголосував 4 квітня за оновлену директиву, що поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до ЄС, зокрема «Північний потік – 2», який має пройти з Росії до Німеччини. Це означає, що компанія – оператор «Північного потоку – 2» повинна бути незалежною від «Газпрому», а 50% його пропускної потужності мають резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.
Раніше повідомлялося, що оператор «Північного потоку – 2» придумав, як обійти європейську газову директиву, і розглядає можливість виділення останніх 50 км газопроводу в окрему компанію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].