Проєкт «Північний потік – 2» наближається до патової ситуації на кордоні з Данією – Reuters

Проєкт «Північний потік – 2» наближається до патової ситуації на кордоні з Данією – Reuters

Данія може і не схвалити укладку труб до того, як судно Solitaire досягне кордону країни

Проєкт «Північний потік – 2» наближається до патової ситуації на кордоні з Данією – Reuters
фото www.nord-stream2.com

Судно Solitaire, яке укладає тонни сталевих труб «Північного потоку – 2» по дну Балтійського моря, наближається до кордону з Данією, яка єдина поки не дала згоду на прокладку газопроводу у своїх водах. Досягнення проєктом кордонів з Данією загрожує патовою ситуацією, здатною відкласти російський проєкт газопроводу, що розколов владу Євросоюзу і розлютив Вашингтон. Про це повідомляє Reuters.

Екіпаж судна, керованого компанією-оператором трубоукладачів Allseas, повідомив виданню, що проєкт дістанеться до вод Данії на початку жовтня.

«Зараз ми прямуємо до данського кордону, а потім чекаємо подальшого розвитку проєкту від данського кордону до Німеччини», – сказав капітан Кенні Хубен на борту плавучого заводу, де трубопровід зварюється й укладається на морське дно зі швидкістю 3-4 кілометри на добу.

Консорціум Nord Stream 2, контрольований «Газпромом», повідомив Reuters, що проєкт реалізується відповідно до графіка і що, як все ще сподівається концерн, Данія схвалить укладку до того, як Solitaire допливе до її вод.

«Ми дотримуємося плану, і ми абсолютно точно дотримуємося графіку», – сказав заявив прессекретар «Північного потоку – 2» Ульріх Ліссек на борту Solitaire.

Він додав, що в діалозі з Данським енергетичним агентством (ДЕА), яке відповідає за видачу дозволу Данії після проведення екологічної оцінки двохниткового трубопроводу, «серйозних ризиків або проблем не виникло».

Нагадаємо: компанія Nord Stream 2 раніше попереджала, що через труднощі з отриманням необхідних дозволів з Данії трубопровід може бути затриманий на термін до восьми місяців, що виллється в подорожчання проєкту на 660 мільйонів євро.

Затримка будівництва двохниткового газопроводу протяжністю 1230 кілометрів створить невизначеність для партнерів проєкту: німецьких Uniper і Wintershall, британо-нідерландської Shell, австрійської OMV і французької Engie, а також може зіграти ключову роль в транзитному контракті між Москвою і Києвом.

Як повідомлялося, контракт буде обговорюватися в ході тристоронніх переговорів між РФ, Україною та ЄС 19 вересня.

Затримка послабить позиції Москви в переговорах з приводу транзиту газу – великої статті доходу для України.

Данське енергетичне агентство повідомило, що якщо дозвіл буде отримано, то Nord Stream 2 доведеться чекати ще місяць, перш ніж дозвіл можна буде використовувати: данське законодавство дає сторонам можливість подати скаргу протягом чотирьох тижнів після прийняття рішення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло