«Карлсберг Україна», «Альфа-Банк» та «Лемтранс» – лідери із розкриття КСВ-інформації

КСВ-стратегію або цілі мають лише 20 із ТОП-100 найбільших платників податків

фото: uaspectr.com

ПрАТ «Карлсберг Україна», АТ «Альфа-Банк» та ТОВ «Лемтранс» (входить до складу SCM) стали компаніями із найвищим рівнем розкриття інформації за компонентом «Загальна інформація про компанію та політику корпоративно-соціальної відповідальності» у 2019 році. Загалом інформацію про КСВ-стратегію або КСВ-цілі розмістило лише 20 компаній, що увійшли у рейтинг. Такі данні Індексу прозорості найбільших українських компаній у 2019 році.

Провели оцінку українських компаній щодо прозорості в системі корпоративного управління та корпоративної соціальної відповідальності та визначили Індекс прозорості найбільших українських компаній Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) і Центр «Розвиток КСВ» за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE). Оцінено компанії, які увійшли до ТОП-100 найбільших платників податків в Україні у 2019 році за даними Державної податкової служби. Оцінка стосується діяльності компаній за 2019 рік, до пандемії, викликаної COVID-19.

«Ми оцінюємо не тільки загальну інформацію про компанію, а й результати її роботи у багатьох аспектах – права людини, гендерна рівність, корпоративне управління. Це важливо для інвесторів, потенційних співробітників, неурядових організацій та медіа», – повідомляє Марина Саприкіна, голова правління CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ», який реалізоує Індекс прозорості вже сьомий рік. За її словами, Індекс прозорості 2019 має оновлені компоненти – корпоративне управління, гендерна рівність та лідерство керівництва компанії. «Результати Індексу демонструють цікаві результати: загальний рівень прозорості залишається невисоким, але державні компанії демонструють кращі результати, ніж приватні», – резюмує Марина Саприкіна.

Зазначимо, що лідер рейтингу з розкриття інформації про КСВ ПрАТ «Карлсберг Україна» ще у 2017 році оголосила про програму «ЦІЛЬ чотири нулі: разом до майбутнього» – нову стратегію сталого розвитку глобальної компанії Carlsberg Group. Йдеться про чотири стратегічні цілі: нуль вуглецевого сліду, нуль втрати води, нуль безвідповідального споживання пива і нуль нещасних випадків.

У звіті також зазначається, що лише 6 компаній підготувало нефінансові звіти за стандартами GRI. Цікаво, що у 2017 році за даними цього ж Індексу їх було 16. Втім зниження кількості таких компаній можна пояснити тим, що звіт за 2019 рік готувався у наступному 2020 році, коли економіка потерпала через COVID-19.

«Українські компанії не розглядають корпоративні сайти як дієвий інструмент прозорості та ефективний канал комунікації зі стейкхолдерами. Підтвердженням цього є той факт, що компанії здебільшого надають інформацію про КСВ-політики або КСВ-практики, а не результати їх реалізації. Результати реалізації КСВ-політик та практик компанії найчастіше надають у нефінансових звітах та звітах про управління», – йдеться у висновках Індексу.

Загалом у трійку лідерів Індексу прозорості у 2019 році потрапили АБ «Укргазбанк», ПрАТ «Карлсберг Україна» та АТ «ПУМБ». НАЕК «Енергоатом» та АТ НАК «Нафтогаз України» посіли четверте та п’яте місця відповідно. Також у десятці лідерів НЕК «Укренерго», ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПрАТ «Укргідроенерго», АТ «Фармак» та замикає десятку АТ «Укрзалізниця».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS