Завантажуй українське: 5 застосунків, випущених під час пандемії

Досьє на політиків і нерухомість у смартфоні – якими ще проєктами дивували розробники

Фото: pixabay

За даними міжнародної аналітичної компанії App Annie, 2019 року користувачі завантажили 204 млрд застосунків (на 46% більше, ніж у 2016-му) і витратили на покупку/підписку $120 млрд (удвічі більше, ніж у 2016-му). Якою буде динаміка злетів або падінь у 2020 році – поки точно не відомо. Моніторинг вітчизняних розробок показав, що найпопулярнішими виявилися застосунки у сферах розваг і безпеки.

Mind продовжує рубрику «Завантажуй українське». Раніше видання писало про застосунки для освіти й подорожей, програми для водіїв і батьків, легальні відеосервіси, платформи, які сприяють зміцненню здоров'я, а також про топ-5 розроблень 2018 року. Тепер ми сфокусувалися на вітчизняних новинках, які здатні зацікавити аудиторію в «карантинних» реаліях.

Reface

Завантажуй українське: 5 застосунків, випущених під час пандемії

Розробники: Роман Могильний, Олесь Петрів, Ярослав Бойко

Кількість завантажень застосунку на Google Play і App Store: понад 33 млн

Вартість: перші три дні безкоштовно, далі від 74,99 грн до 749,99 грн

Завантажити через Google Play

Завантажити через App Store

Цей застосунок для розваг. Він робить Face Swap: змінює обличчя на фото або відео зі збереженням міміки. «Усе, що від вас буде потрібно – це селфі, а наша нейромережа зробить усе інше. Ви можете замінити обличчя знаменитостей своїм, стати учасником улюбленого фільму, аніме або кліпу. Приміряйте на себе роль зірки екранів, поп-діви або президента! Зробіть кумедне відео або фотоприколи із собою в головній ролі. Обмін обличчями виглядатиме цілком природно завдяки нашій технології Deepfake» – так заманювали користувачів розробники.

Маркетинговий трюк або якісна нейромережа спрацювали: нещодавно застосунок посів перше місце на AppStore, випередивши TikTok і Netflix. Розробники запевняють, що Reface входить до п'ятірки кращих застосунків для заміни облич у 100 країнах світу.

My Pol

Завантажуй українське: 5 застосунків, випущених під час пандемії

Розробник: Maxima Labs

Кількість завантажень застосунку на Google Play і App Store: понад 100 000

Вартість: безкоштовно

Завантажити через Google Play

Завантажити через App Store

Застосунок для оперативного виклику поліції. Розробники повідомляють, що користувачі можуть зробити екстрений виклик SOS; оцінювати роботу поліцейських за номером жетона; знаходити найближчі відділення поліції та медичної допомоги; отримувати актуальні новини поліції.

Застосунок написано на замовлення МВС. Він працює на всій території України, крім окупованих районів Донецької, Луганської областей і АР Крим.

Втім для активації My Pol користувач має практично «впустити» поліцейських у свій смартфон. Застосунок вимагає цілої низки дозволів:

DimDim

Завантажуй українське: 5 застосунків, випущених під час пандемії

Розробник: DimDim LTD

Кількість завантажень застосунку на Google Play і App Store: понад 50 000

Вартість: безкоштовно

Завантажити через Google Play

Завантажити через App Store

Застосунок для пошуку житла в новобудовах і на вторинному ринку. Програма збирає оголошення із сайтів нерухомості, перевіряє їхню актуальність і прибирає дублікати. Команда проєкту запевняє, що створює чесну базу нерухомості: «Ви розповідаєте нам про помилкові оголошення, а ми видаляємо їх із бази та заносимо шахраїв у чорний список».

Користувачі можуть обвести район на карті застосунку – і він покаже об'єкти, які ви шукаєте. Також у DimDim можна перевірити, чи є поруч дитсадки, паркінги, супермаркети, аптеки тощо, і дізнатися кількість кроків до метро. «Ми самі розрахували пішохідні маршрути від майбутнього житла до найближчої станції метро, тому такі дані правдивіші, ніж ті, що надходять від власників квартири», – кажуть розробники.

Застосунком наразі можна скористатися для пошуку нерухомості в п'яти містах: Києві, Одесі, Харкові, Львові та Дніпрі. На сервісі понад 31 000 актуальних оголошень про продаж та оренду.

Local4U

Завантажуй українське: 5 застосунків, випущених під час пандемії

Розробник: AITS

Кількість завантажень застосунку на Google Play і App Store: понад 1000

Вартість: безкоштовно

Завантажити через Google Play

Завантажити через App Store

Застосунок для мандрівників Закарпаттям. У ньому зібрано базо автентичних локацій: сироварень, броварень, равликових, оленевих та інших екоферм, замків, церков, озер, водоспадів, форелевих господарств, садиб, ресторанів тощо. Зараз у Local4U понад 550 колоритних місць для туристів.

Проєкт виділяється тим, що поки не передбачає монетизації. У застосунку немає реклами. Він не збирає кошти ні з користувачів, ні з готелів, кафе та інших комерційних закладів. Його автор – директор Агентства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» при обласній раді Михайло Данканич – замовив розроблення програми власним коштом для залучення туристів у свій регіон.

Надалі Данканич планує розширити географію. «Ми стартуємо із Заходу і будемо рухатися на Схід. З нами вже зв'язалися зі Слобожанщини з проханням додати до застосунку ці області. Це можливо. Якщо вони нададуть відразу 50 об'єктів – ми їх внесемо. Це стосується всіх регіонів України», – раніше розповідав автор проєкту. 

PolitScanner

Завантажуй українське: 5 застосунків, випущених під час пандемії

Розробники: Євген Попов, Павло Колотвін, Аркадій Топов, Дар'я Піндус

Кількість завантажень застосунку в App Store: немає даних

Вартість: безкоштовно

Завантажити через App Store

Це актуальний перед виборами застосунок. Politscanner збирає досьє на політиків: їхні біографії, програми, доходи. Користувачеві досить навести камеру смартфона на зображення політика на білборді, рекламній брошурі, екрані ТБ, комп'ютера, планшета тощо – через 10 секунд у застосунку з'явиться детальна інформація. В основі Politscanner – технологія розпізнавання облич.

Розробники запевняють, що не агітують за певні політичні сили й окремих політиків.

Поки в застосунку зібрано досьє на політиків із 13 міст: Києва, Одеси, Львова, Харкова, Дніпра, Маріуполя, Миколаєва, Івано-Франківська, Вінниці, Запоріжжя, Луцька, Тернополя та Івано-Франківську. Засновники проєкту розширюють перелік кандидатів і локацій.

Застосунок запустили в Україні на початку жовтня. Поки він доступний лише в App Store. Розробники повідомляють, що PolitScanner – в очікуванні завантаження на Google Play Market.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS