Завантажуй українське: 5 безкоштовних застосунків для освіти

Завантажуй українське: 5 безкоштовних застосунків для освіти

Чому онлайн-курси поступово витісняють підручники

Этот материал также доступен на русском языке

«Якісна освіта коштує дорого», – цю тезу вже можна вважати міфом. Українські ентузіасти надихнулися досвідом провідних світових проектів у сфері масової онлайн-освіти – CourseraEdxUdemy – і почали запускати адаптовані для вітчизняної аудиторії безкоштовні програми.

Mind продовжує рубрику «Завантажуй українське». Ми вже писали про застосунки для водіїв та батьків, застосунки, що сприяють зміцненню здоров'я, а також для подорожей. Наразі до вашої уваги – сервіси для дорослих і дітей, які допоможуть безкоштовно освоїти нову спеціальність, збагатитися знаннями, підвищити рівень IQ, перевірити якість підготовки тощо.

Prometheus

Розробник: Prometheus NGO
Кількість завантажень на GooglePlay і AppStore: більше 50 000
Вартість: безкоштовно
Завантажити через GooglePlay
Завантажити через AppStore

Це один із найбільш рейтингових українських сервісів для освіти. На платформі, яку запустили у 2014 році, зареєстровано більше 300 слухачів. Доступний з 2017 року мобільний застосунок користувачі скачали понад 50 000 разів.

У сервісі зібрано безліч онлайн-курсів: підготовка до ЗНО, вивчення англійської, програмування, менеджменту, підприємництва, бухобліку, психології тощо. Є й нестандартні програми. Наприклад, курс з 15 лекцій Богдана Гаврилишина, «Дизайн-мислення для інновацій», «Урбаністика», «СМС – Система Менеджменту Ситуацій».

Творці проекту Олексій Молчановський, Іван і Вікторія Примаченки сподіваються до 2020 року довести кількість доступних на платформі безкоштовних онлайн-курсів до 150. Автори проекту запевняють, що їхні освітні програми – від кращих викладачів провідних українських та світових університетів, топ-компаній та організацій.

Курси створені у форматі відеолекцій. Користувач може їх завантажити, а далі переглядати без доступу до інтернету. Після вивчення програми студент може пройти тестування отриманих знань і отримати сертифікат.

«Mova – ДНК нації»

Розробники: Віталій Благодир, Олександр Клименко
Кількість завантажень на GooglePlay і AppStore: більше 100 000
Вартість: безкоштовно
Завантажити через GooglePlay
Завантажити через AppStore

Ця платформа – для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови. «Ми мріємо, щоб в Україні було престижно знати кілька мов, а говорити – українською. З 2014 року ми створюємо сучасні безкоштовні інструменти, щоб перетворити нудні правила на цікавинки, а процес вивчення української мови – в гру», – зазначають засновники проекту Наталія Клименко і Павло Мельник-Крисаченко.

Застосунок може стати корисним як дорослим, так і дітям. У ньому зібрано безліч ілюстрацій з короткими правилами і вправами. Вони дозволять позбутися росіянизмів, навчитися правильно ставити наголоси у словах, «збагатитися» новими синонімами, фразеологізмами тощо.

«Пiдручник.ua»

Розробник: Gutenbergz
Кількість завантажень на GooglePlay і AppStore: більше 20 000
Вартість: безкоштовно
Завантажити через GooglePlay
Завантажити через AppStore

У сервісі – близько 600 інтерактивних підручників, які рекомендує Міністерство освіти та науки України. Навчальний матеріал представлений не тільки у вигляді текстів і фото, на платформі є відео, аудіо, 3D-моделі. Також у застосунку легко протестувати рівень засвоєння навчального матеріалу. Контролювати процес навчання можуть батьки і вчителі, підключившись до сервісу.

Мультімедійний контент можливо вивчати як онлайн, так і без підключення до інтернету, попередньо завантаживши його. І не носити до школи «гори» підручників. «Ми отримали всі необхідні рекомендації і гриф від Міносвіти, тому вчитель не має підстав забороняти користуватися системою. Ваше законне право вибирати, яким способом ви отримуєте знання», – пояснює засновник проекту Володимир Усов.

Проект стартував в 2017 році. У планах команди розробників – зробити на його основі «розумну школу»: додати на платформу функції «розклад», «щоденник» і «журнал».

SmartKyivstar і VodafoneBooks

Розробники: «Київстар», «Vodafone Україна»
Кількість завантажень на GooglePlay: більше 20 000
Вартість: безкоштовно, є комерційна підписка
Завантажити через GooglePlay – тут два застосунки: від КС та Vodafone
Завантажити через AppStore

Кілька років тому українські мобільні оператори запустили свої мобільні бібліотеки – SmartKyivstar і VodafoneBooks. У застосунках зібрані тисячі художніх книг, наукової, освітньої та бізнес-літератури українських і зарубіжних авторів. Є й аудіокниги – для користувачів, які краще засвоюють інформацію на слух.
Сервіс дозволяє синхронізувати прочитані або прослухані книги на гаджетах користувача. Простіше кажучи, книга, яку він читає на смартфоні, відкриється на екрані планшета або комп'ютера на тій же сторінці.

Мобільні бібліотеки можуть бути доступними і в офлайн-режимі: відкриті книги завантажуються у кеш сервісу і не вимагають постійного доступу до інтернету.

BUKI

Розробник: BUKI
Кількість завантажень на GooglePlay і AppStore: понад 1000
Вартість: безкоштовно
Завантажити через GooglePlay

Для тих, кому недостатньо самостійного вивчення дисциплін, у 2014 році створена платформа із пошуку локальних і онлайн-репетиторів. Засновник і CEO проекту Вадим Сінжерецкий повідомляє, що до сервісу вже підключені репетитори з України, Польщі та Казахстану.

Користувач вибирає з більш ніж 10 000 викладачів, які проживають в 140 населених пунктах України. У каталозі є репетитори, що «підтягують» не тільки з популярних предметів, а й за рідкісними дисциплінами. Наприклад, через сервіс можна знайти викладачів мови жестів, риторики, генетики, теорії ймовірності тощо. Всього на порталі – 120 освітніх напрямків.

Щоправда, цей функціонал поки доступний тільки на сайті платформи. А мобільний додаток розроблено для репетирів. У ньому викладачі можуть оперативно отримувати заявки від користувачів, інформацію про клієнтів і т.п.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло