Завантажуй українське: 5 безкоштовних застосунків для подорожей
І в чому українські розробки програють іноземним проектам

Попереду літо – пора подорожей. У 2018 році оборот світової індустрії онлайн-travel, за даними порталу Statista, може вирости на 9% і досягти $694 млрд. Значна частина цього «пирога» дістанеться іноземним мобільним сервісам, через які туристи замовляють квитки, номери в готелях, екскурсії, прокат авто тощо, а також «добувають» корисну для мандрівників інформацію.
Іноземні компанії розкрутили безліч окупних проектів. Наприклад, дохід Airbnb у 2017 році досяг $2,6 млрд, його прибуток до оподаткування склав $93 млн. Найпопулярніші – створений голландцями Booking, американські Airbnb, TripAdvisor, Hotels.com, KAYAK, данський momondo, німецький Trivago, французький BlaBlaCar, сінгапурський Agoda. Ці сервіси зараз працюють майже по всьому світу.
Окрім квитків та житла, мобільні додатки допомагають підшукати у незнайомому місті кафе і ресторани, замовити їжу (Foursquare, OpenTable, Uber Eats, Zomato, foodpanda), знайти найближчі точки з Wi-Fi (WIFFINITY-WIFI, WiFi Master Key) і навіть туалети (Toilet Finder, Where is Public Toilet).
На цьому тлі українські розробники «трішки» програють. Вітчизняних тревел-сервісів дуже мало, а мільйона завантажень взагалі немає ні у кого. Мабуть, змагатися з уже розкрученими світовими сервісами, у просування яких вкладені мільйони доларів, – малоефективна затія. Наприклад, в Airbnb було інвестовано близько $3,4 млрд, в BlaBlaCar – понад $340 млн.
Найрейтинговіші українські проекти – застосунки для замовлення квитків. Це сервіси «Укрзалізниці» і BUSFOR, які користувачі завантажили понад 500 000 разів. А також «Tickets.ua Дешеві авіаквитки» і «Tickets.ua ЖД квитки», у кожного з яких по 100 000 установок.
У деяких українських travel-проектів поки немає мобільного застосунка. Як, наприклад, у популярного порталу TripMyDream. Цей сервіс підбирає авіаквитки, номери в готелях та екскурсії. У базі порталу – близько 1 млн готелів по 150 країнам світу, 500 авіакомпаній. За даними Similarweb, у квітні ресурс відвідали 1,1 млн разів. Майже 40% відвідувань – з України.
Фішка проекту й головна відмінність від іноземних гігантів Booking, TripAdvisor тощо – сервіс допомагає визначитися тим, хто не знає, куди саме хоче поїхати. Користувач вказує тип відпочинку, місто вильоту, свій бюджет, а система видає варіанти подорожей. Портал заснований в 2015 році. З 2016-го TripMyDream став фіналістом міжнародного Seedstars Summit 2016 і був визнаний кращим travel-стартапом світу. Засновники Андрій Буренок і Тарас Поліщук отримали чек на інвестиції до $500 000.
З «великої кількості» українських розробок Mind вибрав п'ятірку корисних сервісів. Видання продовжує серію публікацій «Завантажуй українське». Раніше ми писали про застосунки для водіїв, для батьків і для зміцнення здоров'я. Тепер – детальніше про сервіси, що допоможуть мандрівникам.
«Друг»

Розробник: МЗС України
Кількість завантажень на GooglePlay: понад 1000
Вартість: безкоштовно
Завантажити через GooglePlay
Цю програму українське Міністерство закордонних справ запустило у лютому 2018 року. Сервіс попереджає про надзвичайні події в країні перебування: природні катаклізми, військові конфлікти, заворушення тощо. У разі необхідності допомагає почати розшук зниклих і посприяти українцям. Також доступні координати дипустанов України за кордоном і коротка інформація щодо країн: населення, культурні та релігійні особливості, митні правила, дані про обмеження ввезення та вивезення товарів тощо.
Для реєстрації користувачеві потрібно внести в систему свої контакти і дані близьких, з якими він збирається за кордон, маршрут подорожі та період перебування за кордоном, а також контактну особу в Україні. У разі надзвичайної ситуації система висилатиме актуальну інформацію на номер телефону або електронну адресу, а посольство або консульство зможуть встановити зв'язок з українськими туристами та їхніми родичами в Україні.
«Камери на кордоні UA»

Розробник: Іван Каватсів
Кількість завантажень на GooglePlay: понад 100 000
Вартість: безкоштовно
Завантажити через GooglePlay
Сервіс дозволяє дізнаватися про черги на пунктах перетину кордону України і переглядати їх відео в онлайн-режимі. Користувач вибирає пункт пропуску, а система показує кількість легкових і вантажних авто перед ним, а також прораховує швидкість оформлення (кількість авто/годин). Програма «видобуває» інформацію з камер, розміщених на офіційному сайті Державної прикордонної служби України.
Також сервіс може використовуватися як навігатор: є можливість відкрити на карті обраний пункт пропуску і задати маршрут до нього.
Ukraine Inside Out

Розробник: Rothausen Development
Кількість завантажень на GooglePlay і AppStore: понад 1000
Вартість: безкоштовно
Завантажити через GooglePlay
Завантажити через AppStore
«Нашою ідеєю було створити застосунок, який допоможе людям відкрити і досліджувати дійсно цікаві місця України. Всім відомо про визначні пам'ятки великих міст: Києва, Одеси і Львова. Але чи знаєте ви про Актовський каньйон, українські Стоунхендж, Бакоту або Монастирище? Щоб створити застосунок, ми провели все літо 2017 року на мотоциклі, подорожуючи Україною з півночі на південь і зі сходу на захід», – розповідають автори сервісу, українська журналістка Наталя Адаменко і американський мандрівник Монті Міртл.
Творці проекту сподіваються, що їм вдалося знайти і об'єктивно описати багато дійсно унікальних місць України. У застосунку – координати, фото, дані й розповіді про місця «паломництва».
«Турагент»

Розробник: «Політ мрії»
Кількість завантажень на GooglePlay: понад 1000
Вартість: безкоштовно
Завантажити через GooglePlay
У застосунку можна знайти і гарячі тури, і акційні пропозиції українських туроператорів, а також забронювати їх. Автори повідомляють, що сервіс ще допрацьовується. Поки у програмі немає вильотів з деяких міст України, оскільки не всі туроператори готові надавати дані в режимі онлайн. Для вирішення цієї та інших проблем у сервісу є опція – залишити заявку турагенту для індивідуального підбору подорожі.
«Навігатор рибалки»

Розробник: Михайло Захарчук
Кількість завантажень на GooglePlay: понад 100 000
Вартість: безкоштовно, є платний контент
Завантажити через GooglePlay
Цей застосунок може стати в пригоді любителям піших маршрутів і водних сплавів. «Крім рибалок, застосунок корисний туристам, грибникам, мисливцям тощо», – стверджує його розробник Михайло Захарчук. Він розповідає, що раніше сам використовував всілякі навігаційні програми, але постійно стикався з незручностями, тому «вирішив написати ідеальну програму для навігації».
Крім показу точних координат, сервіс записує маршрут пересування, шукає точки по голосових підказках, зберігає звукові коментарі та фото, відправляє точки по SMS або електронною поштою тощо.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].