Завантажуй українське: 5 корисних застосунків для батьків

Завантажуй українське: 5 корисних застосунків для батьків

Геолокація дитини, контроль «гуляння» по інтернету, підказки для вирішення шкільних головоломок і інші сервіси для збереження стійкості до стресу

Этот материал также доступен на русском языке
Завантажуй українське: 5 корисних застосунків для батьків
Фото: Shutterstock

Mind продовжує серію публікацій «Завантажуй українське», де розповідає про продукти, створені вітчизняними програмістами. Раніше ми писали про популярні застосунки для водіїв. У цій збірці – мобільні сервіси, що допоможуть батькам зберегти нервові клітини.

За словами виконавчого директора Української Асоціації венчурного і приватного капіталу (UVCA) Ольги Афанасьєвої, ринок розробки застосунків для дітей та батьків постійно зростає. Ключовими факторами успіху залучення інвестицій в такі проекти вона називає простоту і доступність сервісів. «Якщо у випадку з наукомісткими, технологічно складними розробками важко донести до потенційного інвестора основну ідею, то простота «дитячих» застосунків робить спілкування легше. Але, у будь-якому випадку, має бути чітка бізнес-модель і розуміння ринку», – підкреслила Афанасьєва.

Завантажуй українське: 5 корисних додатків для батьків

GeoZilla

Розробник: GeoZillaInc 
Кількість завантажень на GooglePlay і AppStore: понад 1 000 000 
Вартість: безкоштовно, є платний контент 
Завантажити через GooglePlay 
Завантажити через AppStore

Застосунок допомагає батькам дізнаватися про геолокацію та історію пересувань членів сім'ї. Користувач отримує повідомлення, якщо дитина залишає школу, будинок і т.п. Один з творців GeoZilla – київський програміст Олександр Шаров раніше розповідав, що перед розробкою програми команда проаналізувала недоліки аналогічних сервісів. Користувачі скаржилися на точність розпізнавання місця розташування і енергозатратність. Київські айтішники запевняють, що зробили розумний алгоритм відстеження геолокації, який економить споживання батареї. Застосунок оновлює місце розташування тільки при переміщенні за допомогою мобільного сигналу від вежі зв'язку. Решту часу GPS «спить», це подовжує термін роботи батареї.

GeoZilla стане в нагоді і в разі втрати телефону, розповідають розробники. Локатор підкаже, де знаходиться гаджет. Також у сервіс вбудований чат для обміну фото і відео.

«Вшколі – ГДЗ»

Завантажуй українське: 5 корисних додатків для батьків

Розробник: PKdeveloper
Кількість завантажень на GooglePlay: більше 500 000 
Вартість: безкоштовно
Завантажити через GooglePlay

Сучасна шкільна програма настільки складна, що навіть батьки не завжди можуть допомогти дитині виконати домашні завдання, вважають деякі з них. З проблемою допомагають впоратися застосунки, в яких зібрані правильні відповіді. Найбільш популярна українська розробка – «Вшколі – ГДЗ». У застосунку – розв’язання завдань для учнів 1-11 класів з різних предметів і підручників. Розробники запевняють, що стежать за якістю контенту: в посібниках немає помилок, описок, помилок або невідповідностей. Також у сервісі є функція «Портфель». За її допомогою застосунком можна користуватися офлайн, коли немає доступу до інтернету.

Мінус подібних сервісів – до них не обмежений доступ школярів. Але ж деяким з них простіше списати правильну відповідь, ніж вирішити задачу самому. Втім, цю проблему вирішує наступна програма з нашого списку.

Kidslox

Завантажуй українське: 5 корисних додатків для батьків

Розробник: eKreative
Кількість завантажень на GooglePlay і AppStore: більше 10 000 
Вартість: безкоштовно, є платний контент 
Завантажити через GooglePlay 
Завантажити через AppStore

Сервіс допомагає батькам дистанційно контролювати, скільки часу дитина проводить в інтернеті, які сайти відвідує зі свого смартфона або планшета. І при необхідності може блокувати доступ до небажаного контенту, застосунків, встановлювати ліміт часу на «життя в мережі». Дитина не може видалити «шкідливий» Kidslox зі свого гаджета: налаштування «вимагають» дозволу з батьківського пристрою. Керівник команди розробників – черкаський програміст Володимир Євпак сподівається, що програма допоможе батькам боротися з інтернет-залежністю своїх дітей. Він розповідає, що сервіс фільтрує до 100 000 «шкідливих» доменів у різних категоріях: дорослий контент, азартні ігри і т.д.

Стартап Kidslox увійшов до десятка переможців конкурсу UVCA Challenge: CESEdition. На ньому відбирали кращі IоТ-проекти, які сформують українську секцію на виставці CES-2018 у Лас-Вегасі.

«Моя мама – логопед»

Завантажуй українське: 5 корисних додатків для батьків

Розробник: Danik TM
Кількість завантажень на GooglePlay і AppStore: більше 5000
Вартість: безкоштовно, є платний контент
Завантажити через GooglePlay
Завантажити через AppStore

Застосунок включає 12 уроків постановки звуків, 20 логопедичних вправ, авторську методику навчання з доповненою реальністю. На думку розробника програми, київського програміста Олександра Данюка, батьки можуть спробувати поставити дітям правильну вимову без візитів до логопеда. Дитина зможе займатися і самостійно: віртуальний учитель Danik заманює різними іграми, оживляє розфарбовані предмети, показує їх складові частини, розповідає історії, просить повторювати звуки. Для переходу на наступний рівень дитині важливо впоратися із попередніми завданнями.

Завантажуй українське: 5 корисних додатків для батьків

«Райдуга»

Розробник: BabyJoyApp
Кількість завантажень на GooglePlay: понад 50 000
Вартість: безкоштовно, є платний контент
Завантажити через GooglePlay

Застосунок може бути корисним для батьків дітей до п'яти років. У ньому зібрано чимало цікавої інформації для «початківців»: норми зростання по ВООЗ, календар розвитку дитини за віковими групами, рекомендації щодо догляду, ідеї для ігор, казки, вірші тощо.

В опції «Щоденник» можна зберігати записи і фотографії. «Розклад» допомагає скласти режим дня дитини, список справ на тиждень, меню. Також у сервіс вбудований форум для мам, де можна обговорити з «колегами» численні нюанси перших років життя дитини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло