Рейтинг українських стартапів – 2020: кому вдалося здобути найбільший обсяг інвестицій

І яким проєктам підвищити оборот допомогла саме пандемія

Фото: pixabay

Європейські технологічні стартапи залучать рекордні інвестиції за підсумками 2020 року. Згідно з даними звіту Atomico, у них вже вклали $41млрд – на $500 млн більше, ніж 2019 року. 

Результати вітчизняних стартапів будуть «трохи» скромніше. За орієнтовними підрахунками Mind, на ринку зафіксовано 28 публічних угод на загальну суму близько $130 млн. А також 14 вливань, сума залучених інвестицій за якими не розголошується. У розрахунки й рейтинг видання не ввійшли стартапи з українськими засновниками, у яких немає офісів у нашій країні. Наприклад, Revolut (зібрав рекордні $580 млн), Сlasstag (отримав $5 млн) тощо.

Mind відібрав 11 найбільших інвестиційних угод 2020 року і ранжував їх за обсягом фінансування. Раніше видання писало про підсумки 2019, 2018 і 2017 років. 

10-е місце: Influ2

Рейтинг українських стартапів – 2020: кому вдалося здобути найбільший обсяг інвестицій

Обсяг залучених інвестицій 2020 року: $3,4 млн

Рік створення: 2017

Засновники: Дмитро Лисицький, Володимир Михалко

Офіси: Київ, Саннівейл (Каліфорнія)

Це B2B-платформа для персоналізації реклами. «Ми втомилися бачити рекламу вже купленого холодильника. Були розчаровані тим, що не побачили рекламу потрібного нам застосунку. Корисна інформація, яку ми реально хотіли бачити, не може дійти до нас через весь інформаційний шум нерелевантною реклами» – так автори пояснювали ідею створення платформи, яка дає можливість рекламодавцям показувати меседжі тільки релевантній аудиторії.

Технологія заснована на алгоритмах машинного навчання, які відстежують покази, кліки та відвідування сайтів. «Cisco, Sage Intacct, Genesys і понад 50 американських компаній використовують Influ2 як новий стандарт закупівлі B2B-реклами», – запевняють розробники. Цього року стартап отримав премію MarCom Platinum Award 2020 за зростання бізнесу на 251%, незважаючи на вплив COVID-19 на світову економіку.

Команда залучила $3,4 млн у seed-раунді від фондів One Way Ventures, VentureFriends, а також бізнес-ангелів Мурата Абдурахаманова й Пітера Харрісона. Торік стартап зібрав $190 000 інвестицій.

9-е місце: Rentberry

Рейтинг українських стартапів – 2020: кому вдалося здобути найбільший обсяг інвестицій

Обсяг залучених інвестицій 2020 року: $4,5 млн

Рік створення: 2015

Засновники: Олексій Любинський, Лілія Остапчук, Денис Голубовський, Арсен Костенко

Офіси: Київ, Сан-Франциско (США)

Це платформа для оренди й покупки нерухомості на блокчейне. «Ми – перший орендний майданчик, який приймає криптовалюту. Ніяких банківських комісій, чеків або шахрайських транзакцій – токен BERRY забезпечує прямі зашифровані платежі», – запевняють розробники.

Сервіс працює в 50 країнах. На майданчику – понад 2,5 млн оголошень. Під час пандемії стартап запустив віртуальні тури по виставлених на платформі будинках і квартирах. У 2018 році Rentberry потрапив до п'ятірки найуспішніших стартапів Mind і десятку кращих real-estate проєктів Forbes

Влітку 2020-го Rentberry залучив $4,5 млн від WeFunder, Angel Investors Marlborough, Сріканта Інампуді та Скота Вайта. У попередні роки команда зібрала $4 млн від інвесторів з 11 країн світу: The Carlyle Group, Synergo Private Equity, IFC, Pegasus Capital, Abris Capital, Ericsson тощо. А також отримала $30 млн на ICO.

За рахунок останніх залучених інвестицій засновники хочуть запустити VR-інструмент, який допоможе прибрати ріелторів і посередників із процесу оренди житла.

8-е місце ділять два стартапи:

Liki24

Рейтинг українських стартапів – 2020: кому вдалося здобути найбільший обсяг інвестицій

Обсяг залучених інвестицій 2020 року: $5 млн

Рік створення: 2017

Засновник: Антон Авринский, Сергій Фадєєв, Дмитро Лятамбур, Сергій Клєбанов, Володимир Зубенко

Офіси: Київ

Сервіс для пошуку й доставки ліків Liki24 за останні роки виконав понад 706 000 замовлень. Він працює в 27 599 населених пунктах і співпрацює з більш ніж 5000 аптек. Програмне забезпечення платформи аналізує ціни, наявність препаратів та знаходить мінімальну вартість ліків. Також програма підказує оптимальні маршрути для кур'єрів.

У липні 2020-го проєкт вийшов на ринок Польщі. А в серпні стало відомо про залучення $5 млн від Horizon Capital і колишніх інвесторів: TA Ventures, Genesis Investments, iClub і Mission Tech. У 2019-му ці компанії вклали в Liki24 $1 млн. Нинішні інвестиції стартап має намір пустити на зміцнення позицій у Польщі і просування на інші європейські ринки.

AllRight

Рейтинг українських стартапів – 2020: кому вдалося здобути найбільший обсяг інвестицій

Обсяг залучених інвестицій 2020 року: $5 млн

Рік створення: 2017

Засновники: Олег Оксюк

Офіси: Київ, Сан-Франциско (США)

Це онлайн-платформа для вивчення англійської мови для дітей від чотирьох років. Сервіс поєднує уроки з «живими» викладачами й домашні завдання з ботом-наставником на базі штучного інтелекту. Користувачі можуть вибрати індивідуальні або групові заняття, вчителя й графік. За останні роки стартап залучив понад 10 000 учнів. Щомісяця викладачі проводять близько 50 000 уроків.

У листопаді AllRight зібрав інвестиції в раунді «А» від Genesis Investments, TMT Investsments, TerraVC, Flashpoint і Михайла Ляліна. Торік Buran Venture Capital вклав у стартап $1,5 млн.

7-е місце: Zakaz.ua

Рейтинг українських стартапів – 2020: кому вдалося здобути найбільший обсяг інвестицій

Обсяг залучених інвестицій 2020 року: 5 млн євро

Рік створення: 2010

Засновник: Єгор Анчишкин

Офіси: Київ

Це сервіс доставки продуктів із супермаркетів. Співпрацює з багатьма роздрібними мережами: METRO, «Ашан», NOVUS, «МегаМаркет», «Фуршет», «ЕкоМаркет» тощо. Працює в 15 містах України.

У лютому 2020 року Zakaz.ua підняв раунд «А». Основним інвестором виступила Chernovetskyi Investment Group. Ця ж компанія вклала в проєкт $2,5 млн 2014 року.

CEO Zakaz.ua Андрій Курський раніше розповідав Mind, що після введення карантину в країні кількість замовлень через сервіс зросла на 80%. «Середній чек у березні збільшився на 15% проти лютого цього року і склав 1866 грн. У 2019 році спостерігалася зворотна тенденція: середній чек у березні був менше на 4%».

6-е місце: Reface

Рейтинг українських стартапів – 2020: кому вдалося здобути найбільший обсяг інвестицій

Обсяг залучених інвестицій 2020 року: понад $6 млн

Рік створення: 2020

Засновники: Роман Могильний, Олесь Петрів, Ярослав Бойко, Денис Дмитренко, Кирило Сигида, Дмитро Швець, Іван Алцібеєв

Офіси: Київ

Цей застосунок для розваг на основі технології Face Swap (заміни обличчя на фото або відео із збереженням міміки). Більш детально Mind писав про сервіс у добірці «Завантажуй українське». Застосунок запустили на початку 2020-го. Менш ніж за рік він набрав близько 70 млн завантажень і вибився в лідери AppStore і Google Play.

Цього року команді двічі вдалося залучити інвестиції. У квітні проєкт отримав фінансування від декількох інвесторів. Загальна сума не розголошується. Відомо лише, що один із міноритарних інвесторів – Adventures Lab – вклав від $300 000 до $500 000. А в грудні Reface оголосив про другу угоду: стартап залучив $5,5 млн від фонду Andreessen Horowitz і декількох бізнес-ангелів.

Надалі команда хоче запустити соціальну платформу для персоналізації контенту за допомогою машинного навчання. А також підписати контракти з музичними лейблами, кіностудіями та знаменитостями.

5-е місце: DMarket

Рейтинг українських стартапів – 2020: кому вдалося здобути найбільший обсяг інвестицій

Обсяг залучених інвестицій 2020 року: $6,5 млн

Рік створення: 2017

Засновники: Володимир Панченко, Тамара Сланова, Олександр Кохановський

Офіси: Київ

Це блокчейн-біржа для продажу й обміну предметів із віртуальних ігор. На майданчику вже продано понад 5 млн «реліквій». За даними компанії, щоденний оборот DMarket – приблизно $100 000. Сервіс заробляє на 5% комісії з продажів.

Стартап привернув інвестиції в фіаті. Інвесторами стали фонд Almaz Capital і компанія Xsolla. До ради директорів DMarket увійшов засновник Electronic Arts Тріп Хоукінс. Залучене фінансування команда має намір вкласти в розроблення технології, що дозволить розробникам ігор, гравцям, інфлюенсерам і брендам створювати контент для відеоігор і генерувати прибуток в іграх.

У 2017 році команда здобула $25 млн під час двох етапів ICO. Хоча спочатку мала намір зібрати тільки $1 млн (цю суму проєкт отримав за перші 17 хвилин ICO).

4-е місце: Allset

Рейтинг українських стартапів – 2020: кому вдалося здобути найбільший обсяг інвестицій

Обсяг залучених інвестицій 2020 року: $8,25 млн

Рік створення: 2015

Засновники: Стас Матвієнко, Анна Поліщук

Офіси: Київ, Сан-Франциско

Ця програма для бронювання столиків та замовлення страв у ресторанах. Через нього також можна оплачувати рахунок і залишати чайові. Під час пандемії команда розширила функціонал сервісу, додавши можливість замовляти їжу на винос із безконтактної доставкою. Сервіс працює з більш ніж 2000 ресторанів у 20 містах США.

Allset отримав $8,25 млн у рамках раунду «B» від Andreessen Horowitz, Greycroft, SMRK, VC Fund і Inovo Venture Partners. Стартап почав залучати інвестиції з 2017 року. Зараз на рахунку команди понад $16,5 млн вливань.

Засновники проєкту Стас Матвієнко, Анна Поліщук цього року увійшли в рейтинг американського Forbes «30 найуспішніших підприємців та діячів до 30 років»

3-е місце: Preply

Рейтинг українських стартапів – 2020: кому вдалося здобути найбільший обсяг інвестицій

Обсяг залучених інвестицій 2020 року: $10 млн

Рік створення: 2012

Засновники: Кирило Бігай, Сергій Лук'янов, Дмитро Волошин

Офіси: Київ, Барселона

Це платформа для підбору репетиторів і вивчення іноземних мов. Користувачеві достатньо вибрати мову, вартість навчання, країну репетитора та зручний час для занять. За даними Preply, на платформі вже пройшло більш ніж 2 млн уроків з учителями 160 національностей. Середня ціна заняття – $15-20 на годину. «Більшість учнів використовують Preply з професійною метою: переїзду за кордон і просування кар'єри. Також сервісом користуються батьки, які допомагають своїм дітям вивчити нову мову»,– пояснюють автори проєкту.

За минулі роки Preply вже 5 разів вдалося залучити інвестиції на загальну суму $15,5 млн. У 2020 році проєкт профінансували фонди Hoxton Ventures, Point Nine Capital, All Iron Ventures, The Family, EduCapital і Diligent Capita та ангельські інвестори Артур Костень, Гаррі Сварт, Девід Хельгасон, Даніель Хоффер.

Команда має намір посилити позиції на ринках Північної Америки, Франції, Німеччини, Іспанії, Італії, Великої Британії й відкрити американський офіс. Залучені інвестиції також підуть на розширення функціоналу платформи. Надалі Preply хоче залучати репетиторів не тільки іноземних мов, а й інших предметів (математики, хімії тощо).

2-е місце: Mobalytics

Рейтинг українських стартапів – 2020: кому вдалося здобути найбільший обсяг інвестицій

Обсяг залучених інвестицій 2020 року: $11,25 млн

Рік створення: 2016

Засновники: Богдан Сучик, Микола Лобанов

Офіси: штаб-квартира в Лос-Анджелесі, українська команда працює у віддаленому режимі

Це онлайн-тренажер для ґеймерів. Зараз «ігровий компаньйон» підтримує 4 гри: League of Legends, Teamfight Tactics, Legend of Runeterra та Valorant. Надалі розробники хочуть розширити цей перечень.

«В основі платформи лежить машинне навчання, аналіз доступних даних про гравця та експертиза в предметній сфері. Вперше свою технологію ми представили на TechCrunch Disrupt 2016 у Сан-Франциско й посіли перше місце: заповітний кубок і приз у розмірі $50 000. 2020 рік проєкт почав з 1,6 млн активних користувачів на місяць, а в травні цей показник вже перевищив 7 млн», – розповідають автори.

Команда привернула інвестиції в раунді «А» від фондів Almaz Capital, Founders Fund, General Catalyst, GGV Capital і киберспортивної компанії T1. У 2016 році ці ж фонди вклали в проєкт $2,6 млн.

1-е місце: Restream

Рейтинг українських стартапів – 2020: кому вдалося здобути найбільший обсяг інвестицій

Обсяг залучених інвестицій 2020 року: $50 млн

Рік створення: 2015

Засновники: Андрій Суржинський, Олександр Худа

Офіси: Київ, Остін (США)

Це сервіс для відеостримінгу. Він дозволяє одночасно транслювати відео на більш ніж 30 платформах: Youtube, Facebook, Periscope, Beam, Ustream, Twitch тощо.

Зараз у Restream понад 2 млн стримерів, які запускають близько 8 млн трансляцій на місяць. Серед користувачів сервісу і Всесвітня організація охорони здоров'я, яка провела на платформі благодійний концерт, щоб підняти настрій на початку пандемії COVID-19. Трансляцію подивилися майже 270 млн глядачів.

Команда проєкту рапортує про 300-відсоткове збільшення місячних переглядів за перше півріччя: «За останній рік у нас було колосальне зростання, оскільки ковід швидко змусив компанії й авторів перейти на пряму трансляцію».

У серпні 2020 року стартап залучив $50 млн під час раунду «А». Інвестиції надійшли від Sapphire Ventures і Insight Partners. Керуючі партнери цих фондів – Пол Левін і Тедді Варди – увійшли в борд директорів Restream.

У 2018 році команда «підняла» $4,5 млн від Silverton Partners, Liquid2, Anorak Ventures і Джеймса Армстронга.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS