Індустрія IT-інвестицій у цифрах: чому минулий рік став рекордним
Кількість угод, обсяг інвестицій та імена «щасливчиків»

«2019 рік став рекордним для українського технологічного сектору», – вважають автори дослідження DealBook of Ukraine. Цей звіт щорічно створює інвестиційний фонд AVentures Capital. Чим же здивував минулий рік дослідників? Mind вибрав найцікавіші дані.
61
Стільки публічних угод відбулося у 2019 році за участю вітчизняних IT-компаній. 37 з них – на загальну суму $585 млн. Дані щодо інших угод не розголошуються.
Дослідники відзначають, що зафіксували рекордну кількість угод, хоча більшість – із незначним обсягом вливань. «Більші гравці консолідують галузь. Кілька міжнародних стратегічних гравців і фондів демонструють зацікавленість у придбанні українських активів. Однак на продаж виставлено мало якісних компаній. Ми очікуємо, що найближчими роками буде більше угод», – зазначається у звіті.





$544 млн
Таким є обсяг прямих і венчурних інвестицій в українські продуктові IT-стартапи за минулий рік. Автори дослідження підкреслюють: вперше в історії пощастило подолати планку в $500 млн. Подібного рекорду вдалося досягти за рахунок великих вливань у кілька проєктів на пізніх стадіях. Тоді як обсяг інвестицій на ранніх стадіях практично не змінюється (минулого року він досяг $44 млн).

77%
Від загального обсягу інвестицій залучили три стартапи.
- У вересні український проєкт GitLab отримав $268 млн у рамках раунду серії E від Goldman Sachs, Iconiq Capital, Y Combinator і Continuity Fund. Стартап оцінили в $2,7 млрд. Загалом за минулі роки компанія залучила $426 млн.
- У жовтні в компанію Grammarly вклали $90 млн. Найбільшу суму вона отримала від General Catalyst. Також у раунді взяли участь нові інвестори. За весь час роботи стартап залучив близько $200 млн і отримав оцінку в $1 млрд.
- У травні проєкт People.ai профінансували на $60 млн при оцінці в $500 млн. Інвесторами виступили Iconiq, Andreessen Horowitz, Lightspeed Venture Partners, GGV Capital і Y Combinator.
$478 млн
Таким є загальний обсяг екзитів («виходів» з інвестицій – повернення коштів інвесторам). Дослідники відзначають: успішні українські продуктові компанії викликають інтерес глобальних стратегічних гравців, а непрофільні інвестори на ранніх стадіях починають отримувати прибуток.

11
Стільки великих інвестфондів і компаній працює в Україні. Сумарно вони фінансово підтримують близько 50 IT-компаній. Однак, за даними дослідників, у 2019 році локальні фонди зменшили обсяг інвестицій.
«Дедалі більша кількість міжнародних фондів інвестують на всіх етапах. У результаті місцеві фонди все частіше конкурують з глобальними гравцями за кращі пропозиції», – йдеться у звіті.


20
Стільки продуктових компаній з найбільшим доходом зараз налічується на глобальному ринку.

8
Саме стільки великих проєктів у сфері е-комерції, на думку дослідників, наразі працює в Україні.

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].