Хантсман може стати новим послом США в Росії

Залишилось, щоб кандидатуру схвалив Сенат

Фото World Economic Forum

Президент США Дональд Трамп пропонує кандидатуру Джона Хантсмана, екс-посла США в Китаї, на посаду посла США в Росії. Про це у вівторок заявив Білий дім, передає Reuters.

Хантсмен, колишній губернатор штату Юта, був послом США в Китаї з 2009 по 2011 роки. Він встиг попрацювати в адміністрації п’яти американських президентів.

В Росії кандидатуру Ханстмана сприйняли неоднозначно, втім Кремль заявив, що вітає кожного, хто є «переконаним прихильником становлення діалогу з Росією».

Ця робота ускладнюється питанням імовірного втручання РФ в американські президентські вибори 2016 року. За умови підтвердження цього факту Сенатом Сполучених Штатів, Хантсмену доведеться попрямувати до Москви та розслідувати роль Москви під час виборів.

Президент Росії Володимир Путін відкидає усі звинувачення.

Нагадаємо, під час зустрічі Трампа із Путіним на саміті «Великої двадцятки» одним з головних та першочергових питань стало обговорення саме втручання РФ у виборчий процес Сполучених Штатів.

Підозри про зв’язки Трампа із Росією кидають тінь на перші місяці правління Дональда Трампа як президента.

Ще на початку березня комітет з розвідки палати представників США ухвалив рішення щодо розслідування імовірної змови президента США Дональда Трампа і його команди з Москвою, а відтак і втручання РФ у президентські вироби 2016 року. 

30 березня розпочались перші публічні слухання з цього приводу, під час яких було зазначено, що Росія скористалась технологіями безпрецедентної складності. Російська пропаганда у соціальних медіа спричинила значну шкоду одному із кандидатів у президенти та різко збільшила шанси іншого. 

Згодом стало відомо про документи, розроблені Російським інститутом стратегічних досліджень, які отримала Служба розвідки США. Документ рекомендував Кремлю розпочати пропагандистську кампанію в соціальних медіа і підконтрольних Росії міжнародних ЗМІ, щоб переконати виборців США обрати такого президента, який обере м’якшу позицію стосовно Росії. 

Пізніше Комітет сенату США, який веде розслідування, попросив політичну організацію президента США надати усі документи, включно із електронними листами та записами телефонних зв’язків з початку передвиборчої кампанії 2015 року. Це стало першим випадком, коли до справи долучили організацію кампанії Трампа. 

Після низки розслідувань, Дональд Трамп звернувся до директора Національної розвідки США та глави Агентства національної безпеки з проханням спростовувати існування будь-якої змови між його штабом та Кремлем, але керівники розвідки відкинули це прохання як недоречне. 

Власне дослідження Reuters виявило, що найближче оточення Трампа контактувало з представниками Росії щонайменше 18 разів по телефону або електронною поштою пі час передвиборчих перегонів. 

Підтвердив втручання РФ і глава Держдепартаменту Рекс Тіллерсон. У своєму інтерв’ю він повідомив, що втручання «добре задокументоване», а «характер такого втручання добре зрозумілий» та виступив категорично проти «перезавантаження» відносин між Росією та США. 

Не менш гучним став скандал із раптовим звільненням директора ФБР Джеймса Комі, який очолював розслідування ФБР у зв’язку з можливим російським втручанням в американські вибори. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS