З’явилася нова інформація у справі про втручання Росії у вибори в США

З’явилася нова інформація у справі про втручання Росії у вибори в США

Спецслужби США розслідують ступінь впливу Росії на прихід Трампа до влади

З’явилася нова інформація у справі про втручання Росії у вибори в США
Марк Уорнер
Фото Senator Mark Warner/facebook

У комітеті з розвідки Сенату США 30 березня пройшли перші публічні слухання щодо ймовірного втручання Росії у президентську кампанію. Про це повідомляє BBC.

Ці слухання є частиною розслідування комітету з розвідки Сенату, одного з кількох, які проводяться у Конгресі США. Розслідування проводить також ФБР.

Американські спецслужби вважають, що Росія докладала всіх зусиль для того, щоб зашкодити кампанії Хілларі Клінтон, і цим самим допомогла Трампу виграти вибори в листопаді. Але президент Росії В. Путін категорично відкинув ці звинувачення.

Представники комітету у справах розвідки Сенату, республіканець Річард Барр і демократ Марк Уорнер, заявили про розслідування щодо того, чи російська пропаганда і поширення дезінформації мали вплив на виборців у ключових штатах, таких як Вісконсин, Мічиган і Пенсильванія.

У вступному слові Марк Уорнер сказав, що «Росія прагнула контролювати наш демократичний процес», використовуючи кампанію дезінформації у соціальних медіа, яку він описує, як «російську пропаганду на стероїдах».

Марк Уорнер наголосив, що «вкрадену інформацію» було поширено через інтернет-сайти, такі як Wikileaks, що спричинило максимальну шкоду одному з кандидатів у президенти, збільшивши шанси другого. Він вважає це технологіями з безпрецедентним рівнем складності.

Як очікується, показання свідків у цій справі дадуть 20 осіб, в тому числі й зять президента Джаред Кушнер, який відповість на запитання сенаторів наступного тижня щодо своїх контактів з росіянами.

Як повідомляє Reuters, прес-секретар Білого дому Шон Спайсер заявив про наявність нових матеріалів, які мають відношення до справи про ймовірне втручання Росії у президентські вибори в США.

«З’явилася інформація… матеріал, який виплив на світло, і ми хочемо переконатися, що люди, які проводять розслідування, проінформовані про це», ─ повідомив Спайсер, не надаючи жодних деталей про цю інформацію.

Він додав, що Білий дім запросив провідних членів розвідувальних комітетів Сенату і Палати представників США для оцінки нових даних в секретній обстановці. 

Як повідомив колишній кандидат у президенти Марк Рубіо, під час виборчої кампанії хакери з Росії атакували членів його штабу. Про це повідомив The Washington post.

«Колишні члени штабу моєї виборчої кампанії, у яких був доступ до внутрішньої інформації про кампанію, стали жертвами кібератак з російських IP-адрес. Спроба була невдалою», ─ розповів сенатор.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло