Секретні матеріали: випливли докази втручання Росії в американські вибори

Секретні матеріали: випливли докази втручання Росії в американські вибори

Стратегія дискредитації Хілларі Клінтон була розроблена на замовлення Путіна

Секретні матеріали: випливли докази втручання Росії в американські вибори
Фото nbcnews.com

Мозковий центр російського уряду, що контролюється Володимиром Путіним, розробив план втручання в президентські вибори в США 2016 року з метою підірвати довіру американців до виборчої системи, повідомили Reuters три теперішніх і чотири колишніх американських високопосадовців.

Вони описали два документи зі статусом «секретно», в яких деталізувалися інтенсивні зусилля Росії втрутитися в американські вибори 8 листопада 2016 року. Служба розвідки США отримала ці документи, розроблені Російським інститутом стратегічних досліджень, після виборів.

Інститутом завідують відставні високопосадовці російської зовнішньої розвідки, призначені адміністрацією Путіна, повідомляє видання.

Перший документ ─ стратегія дій, був поширений у червні минулого року на найвищих рівнях російського уряду, хоча не був адресований комусь конкретно.

Документ рекомендує Кремлю почати пропагандистську кампанію в соціальних медіа і підконтрольних Росії міжнародних ЗМІ, щоб переконати виборців США обрати такого президента, який займе м'якшу позицію щодо Росії, ніж адміністрація тодішнього президента Барака Обами, повідомили сім посадовців – співрозмовників Reuters на правах анонімності.

Другий документ інституту, підготовлений у жовтні 2016-го і так само поширений у вищих колах, попереджав, що кандидат від демократів Хілларі Клінтон, швидше за все, виграє вибори. Тому Росії краще припинити свою протрампівську пропаганду і замість того, щоб писати про фальсифікації виборів, підірвати легітимність виборчої системи США загалом і завдати шкоди репутації Клінтон, розповіли чиновники.

Вони відмовилися обговорювати, яким чином Сполучені Штати отримали секретні документи. Спецслужби США також відмовилися від коментарів щодо них.

Ці документи стали центральною доказовою базою для висновку адміністрації Обами про те, що Росія організувала кампанію «фейкових новин» та кібератаки проти Демократичної партії і кампанії Клінтон, зазначають співрозмовники.

«Путін мав у голові загальний задум, і він дав завдання інституту створити йому дорожню карту», – сказав один з колишніх високопосадовців розвідки США.

Співрозмовники також повідомили, що ця дорожня карта, розроблена в червні 2016-го, ─ це розширена форма інструкції, яку Кремль розіслав російським державним ЗМІ та міжнародним платформам на зразок Russia Today і Sputnik ще у березні 2016-го, щоб вони почали давати позитивні повідомлення про кандидатуру Трампа на пост президента США.

Як писав Mind, ФБР заявило, що досі безвідповідально ставилося до «загроз з боку Росії». Американські спецслужби вирішили створити спецпідрозділ, який займатиметься збором доказів того, що РФ впливала на президентські вибори в США.

Раніше повідомлялося, що американська розвідка оприлюднила доповідь про втручання Росії в президентські вибори в США. Глава Національної розвідки США повідомив, що Росія в ході американської кампанії вирішила, що з Трампом «буде легше вести справи», оскільки він бізнесмен.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло