Результати найочікуванішої зустрічі саміту G20 – Трамп-Путін

Результати найочікуванішої зустрічі саміту G20 – Трамп-Путін

Розмова тривала 2 год 15 хв замість заявлених 30 хв

Результати найочікуванішої зустрічі саміту G20 – Трамп-Путін
Фото Getty Images / Global Images Ukraine

Найбільше світову спільноту тривожила зустріч лідерів США та Росії Дональда Трампа та Володимира Путіна. Очікувалось, що зустріч триватиме 35-40 хвилин, а насправді затягнулась на майже дві з половиною години. Світ завмер в очікуванні результатів доленосної зустрічі, адже розмова відбувалась за зачиненими дверми та у присутності лише президентів, секретаря Держдепартаменту США Рекса Тіллерсона та голови МЗС Росії Сергія Лаврова.  

Як повідомляє Интерфакс, Путін обговорював  з Трампом питання України, Сирії, боротьбу з тероризмом та кіберзлочинністю.

Після завершення цієї зустрічі, Путіна очікувала ще одна – з прем’єр-міністром Японії Сіндзо Абе. Перед початком розмови, Путін вибачився за своє запізнення.

New York Times зазначає, що більша частина часу була присвячена питанню Сирії. Зустріч продовжувалась так довго, що навіть дружина Трампа, Меланія, не витримала, і заглянула до кімнати, щоб нагадати чоловіку про графік. Втім її крок не спрацював, зустріч тривала ще годину. 

Тіллерсон повідомив, що угода щодо «припинення вогню» є угодою, яка в подальшому може стати передвісником  подальшого співробітництва. Про це повідомляє  CNN.

 «Це перша ознака, що США та РФ можуть працювати разом над вирішенням питання Сирії», – сказав Тіллерсон.

Лавров повідомив, що США, Росія та Йорданія випустили спільний меморандум щодо створення зони деескалації , що вступить в дію 9 липня у м. Дамаск.

США та Росія обіцяли «забезпечити нагляд за усіма групами режиму припинення вогню» і «забезпечити гуманітарний доступ, – сказав Лавров.

За інформацією видання, повернення м. Ракка не стане кінцем діяльності терористичної організації ІДІЛ у Сирії. Тіллерсон також відзначив, що президент Сирії Башар аль-Асад, в кінці кінців, піде з посади, хоча також зазначив, що майбутнє Сирії важко прогнозувати

«Треба ще вирішити як саме піде Асад, – казав Тіллерсон,  – Очікується перехід [влади] від сім’ї Асада». На його думку, Росія схвалює таке рішення. 

Тіллерсон заявив, що вважає, що Трамп «справедливо зосереджений на тому, як ми рухаємось вперед від того, що може здаватись конфліктом, який не можна вирішити». Про це повідомляє The Guardian із посиланням на AP.

«Незгода, яку не можна вирішити» – передбачає протилежні погляди США та Росії на імовірне втручання останньої в американські вибори 2016 року.

За повідомленням NBC News , Трамп розпочав розмову з питання вторгнення Москви у вибори в США, Росія у відповідь, попросила докази. Доказів звичайно представлено на зустрічі не було, Тіллерсон сказав, що «залишить це розвідувальному агентству». На його думку в той момент Трамп натиснув на Путіна.  

Російська сторона твердить, що Трамп прийняв відмову Путіна від втручання.

У інтерв’ю телеканалу CBS News Тіллерсон повідомив, що Білий Дім має бажання якомога швидше пройти повз  відмову Росії щодо втручання у вибори 2016 року, яке суперечить результатам розслідування американських спецслужб (і яке знаходиться у центрі поточного розслідування Конгресу, яке б могло зачепити людей чи , можливо, президента).

Reuters повідомляє, що лідери погодились співпрацювати над зобов’язаннями «невтручання у справи США та нашого демократичного процесу, а також в інші країни».

Втім, на фоні усіх цих розмов, американські спецслужби попереджають, що Росія продовжуватиме спроби втручання у виборчий процес в США та інших країнах, і те, що відмова прийняти фальсифікацію зробить США більш вразливою перед майбутніми атаками. 

The Guardian повідомляє, що немає жодної згадки про незаконну анексію Криму під час розмови. А лише вчора, під час виступу у Варшаві, Трамп закликав Росію припинити «дестабілізаційні дії» в Україні. 

Як повідомляє агентство РИА Новости, голова МЗС Росії Сергій Лавров знайшов час для відповідей на питання журналістів.

Він назвав перемовини двох лідерів конструктивними. «Насправді, відбулась дуже тривала і конкретна зустріч. Моє передчуття підтвердилось, що президенти обох країн, передусім, живуть інтересами своїх країн і розуміють ці інтереси в тому, щоб шукати взаємовигідні домовленості, а не намагатись розігрувати конфронтаційні сценарії, не намагатись створювати проблеми на рівному місці, – заявив він. Також Лавров додав, що зустріч була суто політичною

Крім зазначеного вище, лідери обговорили північнокорейське питання та способи врегулювання ситуації на Сході України.

 « Під час обговорення України американська сторона повідомила, що вона призначила спецпредставника, який сприятиме врегулюванню української кризи. Крім того, обумовлено створити канал між РФ та США, для того, щоб використовувати можливість, яку має США для врегулювання ситуації на основі Мінських домовленостей, спираючись на потенціал, який має контактна група Нормандського формату», – сказав він.

За повідомленням, лідери також домовились прискорити процедуру призначення нових послів. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло