Несподівано: Трамп звільнив директора ФБР

Несподівано: Трамп звільнив директора ФБР

Рішення пов’язують із розслідуванням ФБР зв’язків Трампа з Росією

Несподівано: Трамп звільнив директора ФБР
Фото Federal Bureau of Investigation (FBI)

Президент США Дональд Трамп у вівторок несподівано звільнив директора ФБР Джеймса Комі, зазначивши, що Комі вже не в змозі ефективно керувати правоохоронними органами. Про це повідомляє Reuters.

Комі очолював розслідування ФБР у зв'язку з можливим російським втручанням в американські вибори 2016 року і можливою таємною змовою росіян з кампанією Трампа. Звільнення Комі, швидше за все, змусить сумніватися в об’єктивності цього розслідування.

У заяві, опублікованій на сайті Білого дому, вказано, що Трамп діяв на основі «чітких рекомендацій» генерального прокурора Джеффа Сешнса і його заступника Рода Розенштейна.

«ФБР ─ це одна з найбільш достойних і шанованих установ нашої країни, і сьогоднішній день означатиме новий початок для нашої перлини правоохоронних органів», ─ заявив Трамп.

У заяві сказано, що пошуки нового постійного директора ФБР розпочнуться негайно.

Джеймс Комі мав залишатися на своїй посаді до вересня 2023 року. Його було призначено на посаду директора ФБР 4 вересня 2013 року Бараком Обамою.

За інформацією CNN, місце директора ФБР тимчасово займе його заступник Ендрю Маккейб.

Як повідомляє ВВС, несподіване рішення про звільнення було прийнято через кілька годин після того, як стало відомо, що Комі навів неточні дані про листи Хілларі Клінтон, виступаючи в конгресі тиждень тому.

Суперниця Трампа по передвиборній гонці звинувачувала Комі за свій програш на президентських виборах.

У ході передвиборної кампанії глава ФБР двічі ─ в липні, а потім в жовтні ─ робив заяви про скандал навколо особистого поштового сервера Клінтон, нібито використання цього сервера могло становити загрозу національній безпеці.

Минулого тижня Комі сказав на сенатських слуханнях, що головний помічник Клінтон Хума Абедін переслала «сотні й тисячі» секретних листів своєму чоловікові.

Однак у вівторок стало відомо, що мова йшла про невелику кількість листів, більшість із яких не були засекречені.

Річард Бурр, який очолює комітет Сенату, що проводить розслідування щодо втручання у вибори, зазначив:

«Я стурбований звільненням директора Комі. Це службовець найвищого класу, і його звільнення додатково заплутує і без того складне розслідування Комітету».

«Хоча президент має законне право відсторонити директора ФБР, я розчарований його рішенням про звільнення Джеймса Комі», ─ зазначив сенатор Джон Маккейн.

Нагадаємо, 3 травня Комі в ході виступу на засіданні юридичного комітету Сенатa CША заявив, що російський уряд, як і раніше, втручається в американську політику, а сама РФ ─ це найбільша загроза для демократії в США серед всіх країн на Землі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло