2020 рік видався непростим для всіх. Проте, попри основну тему – коронавірус – були й інші, не менш важливі, що впливали на світ і на Україну.
Mind протягом року не лише відстежував основні події. Ми намагалися розкрити їхню суть і розповісти, як усе відбувалось насправді. Крім того, ми прагнули показати ситуацію з різних боків та під різноманітними кутами зору, у чому нам допомогли експерти – автори розділу OpenMind.
Пропонуємо згадати матеріали, що викликали найбільший резонанс та привернули увагу читачів.
На першому місці нашого умовного «рейтингу» – матеріал «Фінмоніторинг-2020: кого можуть запідозрити у «відмиванні» доходів» за авторством партнера ЮК Legal House Наталії Радченко набрав найбільшу кількість читацьких переглядів протягом минулого року.
28 квітня 2020 року набула чинності нова редакція закону про фінмоніторинг. Так, автор матеріалу розповіла Mind, як підготувати фінанси до запровадження нових норм і на кого вони вплинуть найбільше. Саме ця тема привернула найбільшу увагу, адже всім хотілося зрозуміти, як новація працюватиме. До того ж, очікування та підготовка до події завжди більше напружують, ніж сама подія.
На другому місці – матеріал був від партнера юридичної компанії ESQUIRES, адвоката, Вікторії Ковальчук та юриста компанії, Віктора Зальотіна, щодо провадження діяльності під час карантину.
«Пришестя» коронавірусу та, відповідно, перший локдаун, який було запроваджено навесні, значно вплинув на бізнес-активність в Україні.
Саме тоді, під час першої хвилі заходів боротьби проти нової інфекції, ми започаткували рубрику «Коронавірус vs бізнес», де розповідали про те, як і чого очікувати підприємцям. Юристи в своєму матеріалі розповіли про карантинні перспективи й обмеження.
На третьому місці – вибір редакторки розділу OpenMind Анастасії Теплової, для якої небайдужа тема довкілля та зміни клімату. Це колонка «Кліматичні зміни: як перемогти в боротьбі з ними» від постійної представниці Програми розвитку ООН в Україні Дафіни Ґерчевої.
Невідомо, чого нам усім очікувати вже найближчого майбутнього, а невідомість лякає чи не найбільше. До того ж, коли розумієш усі виклики і ризики, які ми продукуємо для наших дітей мало не щодня.
Отже, тема болюча і тому, попри те, що матеріал був опублікований наприкінці січня минулого року, він заслуговує на прочитання і зараз. На жаль, у згаданій сфері глобальних змін не сталося, а тому варто знову і знову повертатись до неї, адже ще дуже багато залишається зробити.
Попри відсталість більшості промислових виробництв в Україні, вітчизняна космічна галузь продовжувала розвиватись. Не останню роль відіграє розвиток приватного космосу, найбільш яскравим представником якого є SpaceX. В Україні законодавство забороняє робити приватні запуски ракет, але приватні компанії знайшли клієнтів в інших країнах. У той же час держава продовжує втрачати свої позиції.
Минулого року фактично згорнуто програму Sea Launch («Морський старт»), що була першим в історії проєктом запуску ракет з морської платформи – плавучого космодрому. Одним з учасників виступала й Україна. Редактор напряму «Промисловість» Mind Інна Коваль у своєму матеріалі проаналізувала перспективи та реалії розвитку космічної галузі України, і яким чином на це впливає геополітика та успіхи Ілона Маска.
У рубриці Nota Bene редакторка розділу «Держрегулювання» Mind Ілона Заєць пояснила, чому «вільний енергоринок» продовжує працювати на кишені окремо взятих персонажів. На жаль, корупційними схемами на будь-якому ринку вже нікого не здивуєш. Проте, кожного разу вражає зухвалість їхніх учасників, що і викликає резонанс у суспільстві. Деталі розкладено по поличках у колонці «300 млн на «небалансах», або Як «Енергоатом» вписався в схеми Коломойського».
Mind намагається відстежувати і викривати такі події, адже вони є «лакмусовим папірцем» для розуміння загальної ситуації у сфері боротьби з корупцією в Україні.
На жаль, іноді журналісти нашого видання і вся редакція після подібних публікацій потрапляють під тиск учасників таких схем, що воліють уникати розголосу.
Час від часу, в залежності від сфери, якої торкаються наші матеріали, ми отримуємо судові позови та погрози. Проти нас розгортаються брудні кампанії, щоб відволікти увагу від основної теми, але нас це не лякає. А отже, наші читачі отримуватимуть інформацію з перших рук і «за будь-якої погоди».
Відтак, обрана колонка – одна з тем, де також не обходиться без корупції. Попри те, що текст було опубліковано в липні 2020, навряд чи в цій сфері можна спостерігати великі зрушення щодо її очищення від незаконних оборудок.
Кожен автор, з яким довелося спілкуватись, надихав до вивчення нових напрямків і сфер. Відтак, ми разом з авторами матеріалів, шукали нові погляди на вже відомі події або розповідали про ситуації, які відбувалися вперше. До того ж це були і нові цікаві кейси, з якими до нас приходили.
Іноді виникали суперечки щодо тем, які ми очікували від авторів. Проте, всі ці виклики були цікавими і необхідними. Вони підштовхували до розвитку, змушували замислюватись над тим чи іншим питанням.
Окремо варто відзначити спілкування з піарниками та представниками прес-служб. Саме ці люди вміють наполягати і звертати увагу на найцікавіші моменти в авторських текстах. Відтак, автори мають знати, що працюють із професіоналами, і цінувати таку можливість.
Окремо дякуємо тим, хто одразу надсилав текст українською. Цей перехід на рідну мову все ще триває, але кожна така спроба надихає.
Також не можна не сказати про тих, кому ми відмовили у публікації. Насправді, і для нас це важко, адже розповісти автору, чому наша відповідь «ні», – це теж неабиякий виклик. Адже ми знаємо, що експерт приділив свій час написанню цього тексту. Проте, разом ми прагнемо позитивного результату, а отже завжди є можливість знайти саме той формат, який з'явиться на Mind.ua. І ми готові допомагати у цьому процесі пошуків. Наша головна мета – у співпраці з експертами давати цікавий і корисний контент для читача.
Відтак, ми завжди раді авторам і їхнім роботам, готові спілкуватись, вчитись, вдосконалювати свої знання та разом робити наше видання кращим і цікавішим для читачів.