Discuss Discuss
Челендж з Reactor Monitor: Як за допомогою QML передбачити річкові повені
Відкриті інновації

Челендж з Reactor Monitor: Як за допомогою QML передбачити річкові повені

Команди-учасниці працюватимуть з кращими на сьогодні квантовими комп’ютерами і симуляторами

Челендж з Reactor Monitor: Як за допомогою QML передбачити річкові повені
Фото: ekipa.cdn.prismic.io

Розвиток штучного інтелекту, обчислення сучасних бізнес-викликів та моделювання глобальних світових проблем вимагає все більше комп’ютерних потужностей. Але межа можливостей традиційних комп’ютерів вже близько, і вони часто вже не в змозі обробити датаємні запити. Багато компаній вважають, що новий рівень обчислювальної потужності здатен забезпечити квантовий комп’ютер. Так, Airbus та BMW Group за підтримки AWS регулярно оголошують челенджі відкритих інновацій, щоб розкрити потенціал квантових технологій у створенні рішень для майбутнього транспортної галузі.

Нині до потенціалу квантових обчислень звернулася консалтингово-аудиторська компанія Deloitte, і її запит стосується прогнозування природних явищ.

Deloitte's Quantum Climate Challenge 2024 – Flood Prediction

Ключові індустрії: Ecology, Quantum Computing.

Опис: Зміни клімату останніми роками посилилися. Підвищення температури та зміна погодних умов призводять до природних катастроф, таких як інтенсивні повені, лісові пожежі та інші екстремальні явища. Тому потреба у прогнозуванні природних катастроф дедалі зростає, а їх чітке моделювання може стати запорукою порятунку мільйонів людей.

Проєкт Deloitte Quantum Climate Challenge 2024 спрямований удосконалення методів прогнозування природних явищ. Його конкретне завдання полягає у дослідженні того, як за допомогою квантового машинного навчання (QML) передбачити повені на річці Вуппер у Німеччині. Командам пропонується розробити нові підходи до прогнозування річкових повеней, використовуючи передові технології квантових обчислень. Ці напрацювання у майбутньому допоможуть значно покращити прогнозування масштабних катастроф.

Завдання має такі дві основні цілі:

  1. Розробка і тренування квантових моделей для швидкого прогнозування повеней. Основна увага приділяється створенню та вдосконаленню моделі, яка використовує квантові комп’ютери. Через обмеження поточного квантового обладнання організатор не очікує, що на цьому етапі квантові моделі перевершать класичні.
  2. Моделювання шляху для вирішення більш складних проблем. Тут основна увага приділяється розробці концепції квантових або гібридних методів, які можуть допомогти покращити моделі прогнозування повеней на вдосконалених квантових комп’ютерах майбутнього. Головна мета полягає в тому, щоб попередження про стихійні лиха були зроблені якомога раніше, аби підвищити ефективність заходів з їх подолання.

Передумови, контекст і детальний опис завдання – за цим посиланням.

Для виконання завдання учасникам челенджу будуть доступні такі ресурси, як кредити IBM на використання Quantum Hardware і Quantum Simulators, кредити AWS на використання Amazon Braket (для використання симулятора та доступу до обладнання), доступи до D-Wave Quantum Annealers, графічних процесорів NVIDIA A100, дані щодо річки Вуппер тощо.

Дедлайн: 29 квітня 2024 року.

Переваги для команд: Призовий фонд челенджу складає 12 тисяч євро. Команди-учасниці матимуть доступ до кращих на сьогодні квантових комп’ютерів і симуляторів.

Як взяти участь: Заявка розміщена на платформі відкритих інновацій ekipa, доступна для заповлення після реєстрації.