Discuss Discuss
Челендж з Reactor Monitor: Як навчити робота самостійно вчитися і ухвалювати рішення
Відкриті інновації

Челендж з Reactor Monitor: Як навчити робота самостійно вчитися і ухвалювати рішення

Компанія ABB шукає інноваційні розробки на перетині промислової робототехніки та штучного інтелекту

Челендж з Reactor Monitor: Як навчити робота самостійно вчитися і ухвалювати рішення

Шведсько-швейцарська компанія ABB відома на весь світ своїми промисловими роботами. Вона розробляє автономних мобільних роботів, програмне забезпечення та рішення для автоматизації механізмів для будь-якої галузі – від автопрому до електроніки й логістики. Її колаборативні роботи (або коботи) лінійок GoFa, SWIFTI та YuMi – справжня родина «Джарвісів», вони допомагають людині у виконанні рутинних і складних завдань.

ABB хоче зміцнити своє лідерство у галузі робототехніки та збагатити свій досвід, поєднавши його з передовими технологіями штучного інтелекту.

ABB Robotics AI Startup Challenge 2024

Ключова індустрія: AI, Robotics.

Опис: Уявіть собі світ, де роботи вільно взаємодіють з людьми, навчаються новому, приймають свідомі рішення, адаптуються до складних завдань. ABB не лише це уявляє, а й прагне втілити це бачення у реальність. Компанія впевнено рухається до своєї мрії, стимулюючи інновації та прискорюючи впровадження наступного покоління робототехніки, що використовуватиме потенціал сильного або генералізованого штучного інтелекту (Artificial General Intelligence, AGI) – поки що здебільшого теоретичної моделі ШІ, здатної успішно виконувати будь-які інтелектуальні задачі, які може виконати людина.

Мета ABB Robotics AI Startup Challenge – революціонізувати галузь робототехніки шляхом спрощення програмування, покращення набуття роботами навичок і забезпечення самостійного прийняття рішень. «Наша місія – створити майбутнє, де роботи будуть більш потужними, універсальними та зручними, ніж будь-коли», – заявляють в ABB.

Ідеальними учасниками челенджу ABB бачить сміливі стартапи і скейлапи з передовими технологіями штучного інтелекту та рішеннями, які інтегруються з існуючими роботизованими системами, підвищуючи простоту їх використання, гнучкість та ефективність. Фокус – на рішеннях, які можна практично застосувати у промисловості, з великим потенціалом штучного інтелекту.

Челендж проводиться у трьох категоріях (можна обрати одну або декілька):

1. Програмування природною мовою на основі промптів: для команд, які зосереджені на обробці природної мови і технологіях Generative AI та створюють інтуїтивно зрозумілі рішення для програмування роботів. Потрібні інноваційні підходи, які виходять за рамки простого використання ChatGPT для створення коду RAPID.

​2. Навчання та набуття навичок: для команд, зосереджених на технологіях ШІ, що дозволяють роботам ефективно отримувати нові навички. У центрі уваги має бути підвищення здатності роботів навчатися та адаптуватися до нових завдань у реальних промислових умовах.

3. Планування і прийняття рішень: для команд, зосереджених на технологіях ШІ та обробки даних, які можуть використовувати перехресні моделі штучного інтелекту для покращення автономного прийняття рішень роботами та можливості динамічного планування завдань. Рішення мають дозволити роботам розумно орієнтуватися та реагувати на зміни в реальному часі у складних і динамічних промислових середовищах.

Команда може вільно вирішити, як продемонструвати свою розробку, її рішення може стосуватися реального або віртуального робосередовища будь-якої марки. Промислові аби близькі до промислових варіанти використання будуть високо оцінені.

Дедлайн: 12 червня 2024 року.

Переваги для команд: Переможець челенджу отримає фінансування у розмірі $30 000 на розробку MVP спільно з ABB, який можна буде виробляти та пропонувати клієнтам, а також 6 місяців безкоштовного членства у SynerLeap – стартап-акселераторі ABB, для зростання та посилення видимості серед партнерів і клієнтів компанії.

Як взяти участь: Заявка розміщена на офіційному сайті челенджу. Не забудьте скачати шаблон презентації.