За відсутності українського транзиту, Європі слід готуватись до стрибка цін на газ – партнер «Газпрому»

Європейський партнер вважає, що в довгостроковій перспективі на газовому ринку це відіб'ється погано

фото twitter.com/utg_ua

Стрибок цін на газ в Європі може бути істотним, якщо «Газпром» і «Нафтогаз України» не домовляться про транзит газу з 2020 року. Про це заявив голова правління Wintershall Dea Маріо Мерен, передає «Інтерфакс».

Він зазначив, що в разі реалізації такого сценарію стрибок цін на газ буде «однозначно», а з урахуванням досвіду холодної зими 2017-2018 років, коли на повну потужність працювали і «Північний потік – 1», і газотранспортна система України, та Opal, і «Ямал-Європа», «зростання цін може бути істотним».

«Якщо до кінця року сторони не зможуть домовитися, то в Європі ми однозначно побачимо стрибок цін на газ. Дуже сподіваюся, цього не станеться, адже в довгостроковій перспективі на газовому ринку це відіб'ється погано», – зазначив він.

Мерен не зміг сказати, як сильно можуть злетіти ціни, але зазначив, що якщо подивитися на період холодної зими 2017-2018 років, то можна спостерігати відносно високі ціни через погоду.

«Фізично газу буде достатньо, але так чи інакше кількість буде обмежена – з ринку зникне від 90-100 млрд кубометрів газу, які зазвичай прокачується через територію України. Зрозуміло, це істотно вплине на ціни, і ми побачимо різкий стрибок», – додав він .

Нині «Газпром» за підсумками розглядів в Стокгольмському арбітражі з «Нафтогазом України» за контрактами на транзит і на поставку газу повинен йому $2,6 млрд. Суд Люксембургу ухвалив привести у виконання рішення арбітражу про стягнення $2,6 млрд з «Газпрому».

«Газпром» висловив незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражного суду, який раніше зобов'язав російську компанію виплатити $2,56 млрд на користь українського «Нафтогазу» в справі про транзит газу.

Після цього «Газпром» оголосив, що розриває всі контракти з «Нафтогазом» і перестає постачати газ.

Більше про конфлікт, який виник після рішення арбітражу, і його наслідки читайте в матеріалі Mind «Охолоджена ейфорія: що буде після перемоги «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі».

Тристоронні переговори між представниками України, Росії та ЄС про можливість продовження транзиту газу через територію України після того, як в кінці 2019 року завершиться чинний транзитний контракт, пройшли 19 вересня у Брюсселі, однак завершилися без підписання жодних документів.

Більше про переговори можна дізнатись із матеріалу Mind «Тепліше, тепліше»: що нового в газовому діалозі між Україною та РФ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS