Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
Тристоронні переговори про транзит газу пройшли безрезультатно, але будуть продовжені

Тристоронні переговори про транзит газу пройшли безрезультатно, але будуть продовжені

Представники російської сторони не проявляють зацікавленості в швидкому досягненні угоди

Тристоронні переговори про транзит газу пройшли безрезультатно, але будуть продовжені
фото Shutterstock

Тристоронні переговори між представниками України, Росії та ЄС про можливість продовження транзиту газу через територію України після того, як в кінці 2019 року завершиться чинний транзитний контракт, пройшли 19 вересня у Брюсселі, однак завершилися без підписання жодних документів, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

«Переговори закінчилися раніше, ніж це було заплановано, причому закінчилися безрезультатно. Жодного контракту сьогодні не було підписано. Як заявили представники російської сторони, навіть не обговорювалися обсяги транспортування російського газу в майбутньому контракті, якщо він взагалі буде», – повідомив кореспондент.

Віце-президент Єврокомісії з енергетичних питань Марош Шефчович повідомив, що наступний раунд тристоронніх переговорів щодо транзиту відбудеться через місяць – наприкінці жовтня.

При цьому в прес-службі «Нафтогазу» повідомили, що «Газпром» вперше припустив можливість працювати за європейськими правилами з 1 січня 2020 року, якщо вони будуть в повній мірі впроваджені в Україні до кінця поточного року.

В рамках цього процесу українська сторона представила учасникам переговорів майбутнього відокремленого оператора ГТС України – ТОВ «ОГТСУ», який передав російській стороні проекти договору про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем, а також стандартного договору на транспортування. Зі свого боку Нафтогаз передав росіянам дорожню карту дій для завершення відокремлення оператора ГТС (анбандлінгу), йдеться в повідомленні прес-служби НАК.

Міністр енергетики РФ Олександр Новак сказав, що Росія запропонувала тимчасово продовжити існуючий контракт, передає Reuters.

РФ буде своєчасно забезпечувати газом своїх клієнтів у ЄС, а «Газпром» готовий бронювати потужності через Україну, сказав Новак, висловивши впевненість, що сторони знайдуть рішення і РФ не доведеться переривати транзит газу в ЄС через Україну.

Більш як третя частина газу, який Росія транспортує до Євросоюзу, проходить через територію України, забезпечуючи Київ доходами за рахунок плати за послуги прокачування.

Термін дії нинішньої угоди РФ і України про транзит газу закінчується в січні. Київ стурбований тим, що Росія, яка будує газопроводи в обхід України, може припинити або істотно знизити транзит українськими газопроводами в європейському напрямку.

Нагадаємо, раніше в Росії заявили, що рішення Єврокомісії щодо газопроводу OPAL вплине на газові переговори з Україною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті