Коронавірус COVID-19
Захворіло у світі
723,740 осіб
Померло у світі
34,018 осіб
Вилікувалось у світі
152,042 особи
Захворіло в Україні
480 осіб
Померло в Україні
11 осіб
Вилікувалось в Україні
6 осіб
Суд ухвалив рішення про стягнення $2,6 млрд з «Газпрому» на користь «Нафтогазу»

Суд ухвалив рішення про стягнення $2,6 млрд з «Газпрому» на користь «Нафтогазу»

У липні 2019 року суд Люксембурга відхилив клопотання «Газпрому»

Суд ухвалив рішення про стягнення $2,6 млрд з 	«Газпрому» на користь 	«Нафтогазу»
Фото: pixabay.com

Суд Люксембургу ухвалив привести у виконання рішення арбітражу про стягнення $2,6 млрд з «Газпрому». Про це повідомляє Інтерфакс.

Люксембурзькі відділення великих світових банків є безпосередніми кредиторами «Газпрому» по ряду кредитів. Крім того, в князівстві зареєстрована компанія-емітент єврооблігацій Gaz Capital SA.

НАК «Нафтогаз України» в лютому направила на адресу люксембурзьких підрозділів найбільших банків і Gaz Capital повідомлення про арешт будь-якої заборгованості і активів «Газпрому» в Люксембурзі. 15 квітня «Газпром» звернувся в суд Люксембургу із заявою про оскарження арешту і вступ в процес.

«Слухання у справі відбулися в червні 2019 року. 8 липня 2019 року люксембурзький суд відхилив клопотання  «Газпрому». «Газпром» опрацьовує подальші кроки щодо захисту своїх інтересів», – пише російська компанія.

Нагадаємо: «Газпром» висловив незгоду з рішенням Стокгольмського арбітражного суду, який раніше зобов'язав російську компанію виплатити $2,56 млрд на користь українського «Нафтогазу» в справі про транзит газу.

Після цього «Газпром» оголосив, що розриває всі контракти з «Нафтогазом» і перестає постачати газ.

Як раніше повідомляв Mind із посиланням на російські ЗМІ, глава Міністерства енергетики Росії Олександр Новак заявив журналістам, що начебто РАТ«Газпром» запропонував компанії НАК «Нафтогаз України» укласти мирову угоду, яка дозволила б врегулювати суперечку між двома компаніями про виплати кожній із них.

Більше про конфлікт, який виник після рішення арбітражу, і його наслідки читайте в матеріалі Mind «Охолоджена ейфорія: що буде після перемоги «Нафтогазу» в Стокгольмському арбітражі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію