Новий конкурс на розробку вуглеводнів на шельфі Чорного моря на підставі угод про розподіл продукції (УРП) може бути оголошений в березні 2020 року. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Буде організований новий конкурс щодо ділянок на шельфі. Скільки їх може бути – в даний час визначається. Думаю, цей процес може бути розпочато в березні 2020 року», – повідомив голова Державної служби геології і надр (Держгеонадра) Роман Опімах.
Нагадаємо: Кабінет міністрів 11 вересня цього року визнав недійсною свою постанову про запуск конкурсу по розробці шельфової ділянки «Дельфін» на умовах розділу продукції.
Співвласник американської компанії Trident Black Sea екс-депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов пригрозив Кабінету міністрів судом в разі скасування результатів конкурсу на видобуток газу в Чорному морі, а саме на розробку газової ділянки «Дельфін».
Frontera Resources планувала подати позов до Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції та Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Причиною для цього стала заява тогочасного прем'єр-міністра Володимира Гройсмана щодо перезапуску конкурсу на видобування на ділянці «Дельфін».
Trident Acquisitions Corp. була визнана переможцем конкурсу з розробки вуглеводневої ділянки «Дельфін».
Нагадаємо: 12 квітня 2019 року Кабмін оголосив конкурс на розробку вуглеводнів в межах ділянки «Дельфін» на шельфі Чорного моря на умовах СРП. Термін дії угоди – 50 років.
Голова АП 11 червня закликав продовжити конкурс щодо укладення угод про розподіл продукції для ділянки «Дельфін» на шельфі Чорного моря мінімум до 120 днів.
На засіданні Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції розкрила пропозиції на участь у конкурсі на розробку вуглеводневої ділянки «Дельфін».
На 12 липня було заплановано чергове засідання Міжвідомчої комісії, однак воно не відбулося, через неспроможність членів комісії визначити остаточного переможця.