Захворіло у світі
12,813,864
Померло у світі
566,790
Вилікувалось у світі
7,046,535
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Frontera Resources хоче оскаржити результати конкурсу на розробку ділянки «Дельфін»

Frontera Resources хоче оскаржити результати конкурсу на розробку ділянки «Дельфін»

Дана компанія була ініціатором та одним з учасників конкурсу на розробку вуглеводнів в межах ділянки «Дельфін»

Frontera Resources хоче оскаржити результати конкурсу на розробку ділянки 	«Дельфін»
Фото: pixabay.com

Frontera Resources (США) готує позов до Міжвідомчої комісії з організації  укладення та виконання угод про розподіл продукції та Міністерства енергетики та вугільної промисловості. Про йдеться у прес-релізі Frontera Resources.

Компанія Frontera Resources була ініціатором та одним з учасників конкурсу на розробку вуглеводнів в межах ділянки «Дельфін» на шельфі Чорного моря на умовах угоди про розподіл продукції (УРП).

«Ми розчаровані неоднозначною заявою прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про те, що конкурс по «Дельфіну» був недостатньо представницьким, недостатньо конкурентним і в цілому не виправдав очікувань у частині приходу на український ринок гравців вищої світової ліги газовидобувників і тому він буде пропонувати уряду розглянути можливість оголошення нового конкурсу для залучення компанії з видобутку газу на українському шельфі Чорного моря», – заявив Заза Мамулайшвілі, президент та засновник Frontera Resources.

На участь у конкурсі було подано заяви від чотирьох компаній. За словами компанії, Міжвідомча комісія, порушила процедуру проведення конкурсу, зокрема оцінки заяв учасників,  визначену законом України «Про угоди про розподіл продукції». Саме через ці порушення законодавства один з учасників конкурсу – Caspian Drilling International, що належить Азербайджанській національній компанії SOCAR, навіть зняв свою заяву з розгляду.

Відповідно до вимог Закону про УРП та відповідної постанови Кабміну Міжвідомча комісія повинна була не пізніше ніж до 13 липня 2019 року підготувати та подати уряду висновки та пропозиції щодо визначення переможця конкурсу. Однак за даними компанії цих вимог не було дотримано належним чином. Таким чином, якщо КМУ оголосить переможця конкурсу, це рішення буде прийнято з порушенням українського законодавства.

«У випадку, якщо конкурс УРП на ділянку «Дельфін» не буде анульовано, Frontera Resources залишає за собою право звернутися в суд. На наш погляд, процес підготовки конкурсу та його проведення йдуть у розріз з міжнародною практикою», – наголошує Мамулайшвілі.

Frontera Resources – приватна компанія з видобутку нафти та газу, заснована та знаходиться у Х'юстоні, штат Техас, США з 1996 року. З моменту заснування компанія інвестувала в нафтогазові проекти по всьому світу, виявила та підтвердила запаси понад 14 млрд барелів нафти та понад 30 трлн кубометрів газу.

Раніше повідомлялося, що Trident Acquisitions Corp. визнана переможцем конкурсу з розробки вуглеводневої ділянки «Дельфін».

Нагадаємо: 12 квітня 2019 року Кабмін оголосив конкурс на розробку вуглеводнів в межах ділянки «Дельфін» на шельфі Чорного моря на умовах СРП. Термін дії угоди – 50 років.

Голова АП 11 червня закликав продовжити конкурс щодо укладення угод про розподіл продукції для ділянки «Дельфін» на шельфі Чорного моря мінімум до 120 днів.

На засіданні Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції розкрила пропозиції на участь у конкурсі на розробку вуглеводневої ділянки «Дельфін».

На 12 липня було заплановано чергове засідання Міжвідомчої комісії, однак воно не відбулося, через неспроможність членів комісії визначити остаточного переможця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті