Захворіло у світі
13,323,530
Померло у світі
578,628
Вилікувалось у світі
7,399,310
Захворіло в Україні
55,607
Померло в Україні
1,427
Вилікувалось в Україні
28,131
Екс-депутат Госдуми погрожує Кабміну судом в разі скасування конкурсу по «Дельфіну»

Екс-депутат Госдуми погрожує Кабміну судом в разі скасування конкурсу по «Дельфіну»

Поки суди не закінчаться, іноземні інвестори не братимуть участь у нових конкурсах

Екс-депутат Госдуми погрожує Кабміну судом в разі скасування конкурсу по «Дельфіну»
фото Shutterstock

Співвласник американської компанії Trident Black Sea екс-депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов пригрозив Кабінету міністрів судом в разі скасування результатів конкурсу на видобуток газу в Чорному морі, а саме на розробку газової ділянки «Дельфін».

Про це Пономарьов написав у Facebook.

«Хтось може, звичайно, вирішити ризикувати – це ж не їхні гроші, і ніякої відповідальності за втрату економікою $1 млрд ніхто не понесе. Я несу відповідальність за ті гроші, які втратить Trident в разі скасування конкурсу (підйом грошей на нього не був безкоштовним, зрозуміло), і буду зобов'язаний судитися, відстоюючи нашу правоту», – написав він.

В последнее время в украинских СМИ и властных кругах с легкой руки премьера Гройсмана развернулась серьезная дискуссия...

Опубліковано Ilya Ponomarev Четвер, 1 серпня 2019 р.

Поки суди не закінчаться, іноземні інвестори не братимуть участь у нових конкурсах, і розробка цього родовища буде відтермінована щонайменше на 2-3 роки, зазначає він.

Однак Пономарьов згоден обговорити формат залучення до розробки шельфу великої міжнародної компанії.

«Ми хочемо спробувати ще раз і запропонувати уряду України компроміс: вона визнає результати конкурсу, що відбувся, а Trident зобов'язується за той час, поки триватимуть переговори про фінальний контракт, знайти спосіб залучити до його розробки велику міжнародну компанію», – сказав російський бізнесмен.

«Всі наші інвестиційні зобов'язання в цьому випадку збережуться, розробка ділянки відбудеться вчасно, всі побажання керівництва країни будуть виконані», – зазначив він.

Trident Black Sea – переможець конкурсу на розробку на підставі угоди про розподіл продукції (УРП) газової ділянки «Дельфін» у Чорному морі. При цьому остаточні результати конкурсу ще має затвердити Кабмін.

Після оголошення переможця в конкурсі, прем'єр Володимир Гройсман пообіцяв, що запропонує уряду оголосити новий конкурс, оскільки його результати не виправдали очікувань.

Оскаржити результати конкурсу вже пообіцяв і інший його учасник та ініціатор розробки даної ділянки – американська Frontera Resources.

«Дельфін» – найбільша газоносна ділянка на шельфі Чорного моря, контрольована Україною. Його площа – 9 400 кв. км, а запаси вуглеводнів складають 286 млн тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті