Гройсман хоче перезапустити конкурс на розробку вуглеводневої ділянки на шельфі Чорного моря

Гройсман хоче перезапустити конкурс на розробку вуглеводневої ділянки на шельфі Чорного моря

Прем'єр запропонує Кабміну розглянути можливість оголошення нового конкурсу для залучення світових лідерів-газовидобувників

Гройсман хоче перезапустити конкурс на розробку вуглеводневої ділянки на шельфі Чорного моря
Фото: УНІАН

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман хоче запропонувати Кабінету міністрів розглянути можливість оголошення нового конкурсу на розробку вуглеводневої ділянки на шельфі Чорного моря. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook. 

«Запропоную Уряду розглянути можливість оголошення нового конкурсу для залучення компанії з видобутку газу на українському шельфі Чорного моря», – написав він.

Він додав, що для України видобуток газу на шельфі Чорного моря – це питання не тільки енергетичної незалежності, а й геополітики, «враховуючи безпосередню близькість газоносних ділянок до окупованого Криму».

«Коли ми оголосили цей конкурс – розраховували на участь у ньому світових лідерів рівня Shell або Exxon. Перебіг конкурсу та його результати, які визначила міжвідомча комісія при Міненерго, засвідчили, що конкурс був недостатньо представницьким, недостатньо конкурентним і загалом не виправдав очікувань у частині приходу на наш ринок гравців вищої світової ліги газовидобувників», – зазначив прем'єр.

Нагадаємо: 12 квітня 2019 року Кабмін оголосив конкурс на розробку вуглеводнів у межах ділянки «Дельфін» на шельфі Чорного моря на умовах угоди про розподіл продукції. Термін дії угоди – 50 років.

26 липня американська Trident Acquisitions Corp. була визнана переможцем конкурсу з розробки на підставі угоди про розподіл продукції вуглеводневої ділянки «Дельфін» на шельфі Чорного моря, про що повідомив CEO і один з її акціонерів Ілля Пономарьов. «Це була важка боротьба, але наша заявка була суттєво вигідніша для України», – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Раніше, 11 червня голова АП закликав продовжити конкурс щодо укладення угод про розподіл продукції для ділянки «Дельфін» на шельфі Чорного моря мінімум до 120 днів.

На засіданні Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції розкрила пропозиції на участь у конкурсі на розробку вуглеводневої ділянки «Дельфін».

На 12 липня було заплановано чергове засідання Міжвідомчої комісії, однак воно не відбулося, через неспроможність членів комісії визначити остаточного переможця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті