Челендж з Reactor Monitor: Як європейській групі металургійних компаній стати ще циркулярнішою
Виклик для тих, хто знає, як переробляти побічні продукти сортування брухту та виробництва сталі

Концепція циркулярної економіки описує систему виробництва та споживання, яка базується на переробленні й повторному використанні ресурсів, униканні відходів, мінімізації негативного впливу на довкілля. Для провідних економік світу циркулярність вже стала must have: підприємства без цієї складової в бізнес-процесі програють конкуренцію, держави законодавчо встановлюють її засади. Україна, навіть попри війну, не залишається осторонь цих світових процесів і у важкий 2022-й рік ухвалила нове законодавство з управління відходами. Згідно з ним, у нас буде побудовано європейську систему управління відходами, відповідно до Директиви 2008/98/ЄС. А побутові та промислові відходи, 90% яких наразі опиняються на полігоні та забруднюють довкілля, зможуть стати ресурсом для існуючих секторів економіки і сприяти появі нової сміттєпереробної галузі, що прискорить перехід до циркулярної економіки.
Свідоме поводження з відходами та розбудова циркулярної економіки потребують сміливих технологічних рішень. Для інноваційних команд, які мають ідеї або розробки в цій сфері та спеціалізуються на поводженні з відходами виробництва металу, є прекрасна можливість апробувати їх та налагодити співпрацю з однією з провідних європейських металургійних корпорацій, що працює за концепцією циркулярної економіки, – Celsa Group.
Celsa Group UpCycling Challenge
Ключова індустрія: Waste Management.
Опис: Celsa Group – багатонаціональна група металургійних компаній зі штаб-квартирою в Іспанії, яка працює за принципом циркулярної економіки та з низьким рівнем викидів. Група має понад 120 виробничих потужностей у 9 країнах і розгалужену комерційну мережу; це найбільш диверсифікований і вертикально інтегрований виробник сталі в Європі.
Бізнес-процес компанії включає збирання та переробку брухту (продукти, що вийшли з експлуатації, такі як транспортні засоби, електронне обладнання, металоконструкції), металообробку, прокатні стани та цехи остаточної переробки. Її амбітні цілі – до 2045 року розкрити весь потенціал циркулярності та сприяти переходу інших до циркулярної економіки. У рамках дорожньої карти до чистого майбутнього Celsa Group прагне залучити як власний великий досвід переробки, так і зовнішні новітні технології.
Компанія співпрацюватиме з інноваційними командами, які допоможуть їй переробляти побічні продукти процесу сортування брухту та виробництва сталі – такі як шлак електродугової печі, шлак печі-ковша, дрібні частинки від просіювання брухту, залишки подрібнених автомобілів (переважно пластмаса), вогнетриви, замаслена або чиста окалина.
Переваги для команд: Celsa Group прагне до партнерства з компаніями, які нададуть оптимальні рішення. Для початку успішні учасники будуть запрошені на зустріч з Celsa Group, де зможуть презентувати свою компанію та розробку.
Дедлайн: 14 травня 2023 року.
Як взяти участь: Заявка подається через платформу F6S після реєстрації. Підготуйте презентацію.
Це ще не все!
Mind і платформа відкритих інновацій Reactor.ua збирають найцікавіші челенджі відкритих інновацій, а команда Reactor Monitor допомагає подавати заявку на участь у них.
Більше викликів відкритих інновацій, на які ви можете податись - на платформі Reactor Monitor!