Нове покоління роботів-газонокосарок STIHL iMOW®: встановлення простіше простого
Точка зору

Нове покоління роботів-газонокосарок STIHL iMOW®: встановлення простіше простого

Нові «розумні» роботи-газонокосарки iMOW® 5, iMOW® 6 та iMOW® 7 – прості в експлуатації, натомість вражають результатами своєї роботи

Нове покоління роботів-газонокосарок STIHL iMOW®: встановлення простіше простого

Представлені компанією STIHL у 2024 році в Україні роботи-газонокосарки нового покоління iMOW® 5, iMOW® 6 та iMOW® 7 вирізняються не лише надійністю та простим інтуїтивно зрозумілим керуванням. Для встановлення системи автоматичного косіння не потрібні диплом інженера та володіння специфічними знаннями. Людина з базовою комп’ютерною грамотністю й технічним мисленням здатна сама встановити та запустити робота-косарку. Якщо Ви вирішили придбати робота-косарку STIHL iMOW®, можете не турбуватись щодо його встановлення. Подивимось, що потрібно врахувати та які кроки виконати для правильного встановлення робота-косарки STIHL iMOW® і наскільки легкою є його інсталяція на ділянці.

Встановлення та запуск робота-газонокосарки iMOW® зводяться до монтажу базової станції на зручній рівній поверхні та закріплення обмежувального кабелю на газоні спеціальними кілочками або прокладання його в грунті. Цей кабель приєднується до бази й задає контур-периметр газону для стрижки. І якщо базова док-станція входить в комплект до кожного робота-косарки iMOW®, то монтажний комплект потрібно придбати окремо. Мінімальний набір, необхідний для встановлення робота, складається з обмежуючого кабелю, кілочків для його фіксації, з’єднувачів кабелю та маркувальних наклейок. В своєму асортименті STIHL має фіксувальні кілочки як зі звичайного полімеру, так і з біорозкадного матеріалу, який за кілька років розкладається без залишку, залишаючи кабель надійно зафіксованим корінням газонних трав. Прокладений на газоні кабель повністю заростає травою всього за кілька місяців.

Особливості ділянки для встановлення робота-косарки STIHL iMOW®

Потрібно розуміти, що не будь-яка ділянка підходить для робота-газонокосарки. Якщо газон має занадто складну форму, велику кількість перешкод та насаджень або круті схили, робот-косарка не зможе працювати ефективно. В такому випадку необхідно буде прокласти величезну кількість обмежувального кабелю, і навіть в такому випадку залишаться ділянки, які доведеться викошувати вручну. Крім того, роботи-газонокосарки STIHL iMOW® не розраховані на косіння газонів на схилах з ухилом понад 40%. І все ж більшість садів, де є джерело живлення для підключення базової станції, підходить для використання роботів iMOW® 5, iMOW® 6 та iMOW® 7, які орієнтовано на обслуговування газонів площею до 1500, 3000 і 5000 м² відповідно.

Встановлення робота-косарки STIHL iMOW® на ділянці

Ступінь складності встановлення робота-газонокосарки iMOW® залежить від конфігурації ділянки й від довжини кабелю, який потрібно прокласти для обмеження зони косіння. Дерева з міцною корою та інші стаціонарні перешкоди, які не бояться механічних пошкоджень, можна не відокремлювати від зони косіння обмежувальним кабелем і не забороняти роботу торкатися їх. Такі перешкоди робот iMOW® визначає за допомогою ультразвукових датчиків та рухомого кожуху. В інших випадках потрібно прокласти обмежувальний кабель (а в разі використання аератора газону – закопати його).

Нове покоління роботів-газонокосарок STIHL iMOW®: встановлення простіше простого

Процес встановлення робота-косарки STIHL iMOW® на ділянці передбачає такі етапи, як:

  • Підготовка газону. Спочатку потрібно повністю завершити облаштування саду й за можливості вирівняти поверхню газону. Газонна трава має бути підстрижена до висоти макс. 6 см.
  • Ескіз ділянки. На етапі підготовки варто намалювати ескіз ділянки зі схемою прокладання кабелів. Це допоможе при потребі швидко знайти місце пошкодження кабелю або внести зміни в маршрут. Ескіз також допомагає визначити кількість матеріалів необхідних для встановлення.
Нове покоління роботів-газонокосарок STIHL iMOW®: встановлення простіше простого
  • Встановлення та підключення базової станції. Базу встановлюють на рівній твердій поверхні, бажано в затінку та зоні покриття Wi-Fi, враховуючи обмеження вказані в інструкції користувача. Також потрібно враховувати наявність джерел радіоперешкод, які можуть погіршити сигнал базової станції через його екранування або інтерференцію. До таких перешкод можна віднести такі предмети, як арматура, силові кабелі, автоматичні ворота тощо. Базова станція може бути розташована як на газоні, так і за його межами.
  • Вимоги для прокладання кабелю. Під час прокладання кабелю потрібно слідувати вимогам вказаних в інструкції користувача, наприклад, максимальна довжина кабелю, відстань до перешкод, глибина прокладання.
  • Заборонені зони. Усі предмети, які робот може пошкодити під час косіння, мають бути прибрані з газону або обмежені кабелем. Басейн, водойми, клумби, молоді дерева та інші не достатньо міцні чи високі перешкоди, які iMOW® не може визначити самостійно, потрібно відокремити від зони косіння обмежуючим дротом. Потрібно також враховувати майбутній ріст рослин для того, щоб уникнути зайвих робіт з перекладання обмежуючого кабелю.

Перший запуск робота-газонокосарки STIHL iMOW®

Після встановлення базової станції та прокладання обмежувального кабелю подальші налаштування робота виконуються через додаток MY iMOW®. Зокрема можна задати графік, висоту, зони косіння, налаштувати параметри безпеки та роботи LED-стрічки тощо. Додаток MY iMOW® можна легко встановити та налаштувати на будь-якому сучасному смартфоні або планшеті. Комунікація з роботом здійснюється через Bluetooth або Wi-Fi.

Нове покоління роботів-газонокосарок STIHL iMOW®: встановлення простіше простого

Початкові налаштування робота-косарки виконуються через додаток MY iMOW®, використовуючи BT з’єднання. В подальшому робот можна підключити до мережі Wi-Fi. Слід зазначити, що знаходження робота в зоні покриття мережі Wi-Fi дозволяє в будь-який час вносити зміни в його налаштування, переглядати актуальний стан, отримувати службові повідомлення, а також оновлення OTA.

І, нарешті, можна запустити робота-косарку iMOW® і перевірити, як він косить газон. Правильне та надійне встановлення забезпечить безперервну та самостійну роботу iMOW® згідно встановленому графіку протягом всього сезону, а Ви будете насолоджуватись доглянутим газоном та вільним часом, витрачаючи лише 5-10 хвилин на тиждень, щоб перевірити або почистити пристрій.

Матеріал рубрики «Точка зору» є відображенням особистої думки автора й може не збігатися з точкою зору редакції Mind. Він не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Ініціатива публікації, як правило, надходить з боку автора.

Редакція не несе відповідальності за достовірність і тлумачення наведеної інформації та виконує винятково роль носія. Матеріали в рубриці «Точка зору» можуть бути опубліковані як на комерційній, так і на безоплатній основі.

Основна вимога – суспільна значущість теми та відкрита публічна позиція автора.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло