Челендж з Reactor Monitor: Як зробити з Кавасакі місто-сад?
Відкриті інновації

Челендж з Reactor Monitor: Як зробити з Кавасакі місто-сад?

Цікавий і несподіваний запит у межах NEC Innovation Challenge

Челендж з Reactor Monitor: Як зробити з Кавасакі місто-сад?
Фото: pixels.com / ThisIsEngineering

NEC Innovation Challenge став одним з найуспішніших конкурсів відкритих інновацій у минулому році. Оголошуючи його, NEC – відома японська мультинаціональна ІТ-компанія зі списку Fortune 500 – і не сподівалася, що перший же конкурс охопить 66 країн та поставить журі перед вкрай непростим завданням: обрати 10 фіналістів з-поміж 324 претендентів! Переможцем конкурсу стала південнокорейська команда DeepBrain AI, яка розробляє генератор відео на основі штучного інтелекту. Натхненні успіхом, NEC та її партнери нещодавно оголосили наступний цикл свого конкурсу.

Цього року вони шукають інноваційні рішення у сферах великих мовних моделей (LLM), охорони здоров’я, Smart City. У сьогоднішньому випуску «Челендж з Reactor Monitor» розповідаємо про четверте завдання челенджу – сільське господарство в умовах міста.

NEC Innovation Challenge 2023: Urban Agriculture

Ключова індустрія: Urban Agriculture.

Опис: Фішка міської агрокультури – вирощування у районах міст сільськогосподарських культур, таких як овочі та фрукти. В найбільших містах Японії, таких як Токіо, Кавасакі та інші, люди стали розвивати подібні господарства на відносно невеликих угіддях, розташованих просто у житлових районах. Це допомагає зміцнити зв’язки у громадах, сприяє тяглості місцевої культури харчування та збереженню природного середовища. Однак такий тип агрокультури має певні застороги, оскільки вимагає обмеженого землекористування і врахування впливу на навколишнє середовище. Існують й інші виклики та проблеми, характерні лише для Японії: збереження родючих земель, старіння фермерів та відсутність у них наступників, управління агрогосподарством в обмеженому просторі.

Партнер цього челенджу – місто Кавасакі, розташоване на північному сході префектури Канаґава, що межує з префектурою Токіо. З 1935 року прибережна територія міста розвивалася індустріальним шляхом із різними видами промисловості (сталеливарна, електрична, харчова, нафтова, хімічна, транспортна). Завдяки близькості до столиці населення міста нині зросло на понад 1,5 мільйона чоловік. Кавасака – «мекка» для DeepTech-стартапів, адже у місті працюють близько 550 науково-дослідних центрів, інноваційні центри й компанії, академічні інститути тощо.

Челендж має дві категорії:

1. Раціональне використання та утилізація відходів, які утворюються під час вирощування та збору врожаю, у тому числі повторне використання і переробка. Потрібні нові, екологічні й безпечні шляхи підвищення стійкості та ефективності поводження з ресурсами, наприклад, екологічно чиста обробка і повторне використання органічних відходів, обрізаних гілок і дефектних продуктів. Напрями для ідеації:

  • ідеї щодо компостування відходів та використання їх як кондиціонера для ґрунту;
  • способи використання обрізаних гілок як енергії деревної біомаси;
  • стимулювання переробки ресурсів і зменшення негативного впливу на навколишнє середовище.

2.  Стійкі способи ефективної боротьби зі шкідниками та хворобами без хімічних пестицидів – екологічно чисті рішення, які враховують баланс між захистом культур і навколишнього середовища. Цікавлять шляхи комплексного вирішення проблеми, у тому числі біологічний контроль та механічні засоби й інсектициди природного походження. Серед очікувань – мінімізація забруднення ґрунту й води пестицидами, зменшення негативного впливу на екосистему, нові способи боротьби з хворобами та шкідниками. Напрями для ідеації:

  • біологічний контроль шляхом інтеграції природних ворогів;
  • використання продуктів природного походження, які підвищують стійкість рослин;
  • інші методи та ідеї.

Заявники очікують пропозиції із широкою перспективою та ідеями, що не обмежуються існуючою практикою. Вони розглядатимуть їх за такими критеріями:

  • чи достатньо запропоноване рішення вирішує проблему;
  • життєздатність рішення та можливість команди реалізувати його в Японії;
  • результативність рішення.

Дедлайн: 2 листопада 2023 року.

Переваги для команд: Місто Кавасакі надасть повну підтримку відібраним командам – «полігон» для PoC (демонстраційні випробування), технічна підтримку у 2024 фінансовому році, експериментальна садова ділянка (2200х6000 кв.м), засаджена грушею, хурмою, цитрусовими, виноградом; а також забезпечить взаємодію з місцевими фермерами і сільськогосподарськими кооперативами.

Як взяти участь: Форма заявки на цей та інші челенджі проєкту NEC Innovation Challenge 2023 розміщена на порталі Agorize, доступна для заповнення після реєстрації.

Це ще не все!

Mind і платформа відкритих інновацій Reactor.ua збирають найцікавіші челенджі відкритих інновацій, а команда Reactor Monitor допомагає подавати заявку на участь у них.

Більше викликів відкритих інновацій, на які ви можете податись - на платформі Reactor Monitor!

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло