Global Innovation Index 2023: Україна на 55-му місці
І в топ-3 в групі країн із доходами нижче середнього
Всесвітня організація інтелектуальної власності (WIPO) оприлюднила Global Innovation Index 2023, який цього року має гасло «Інновації в умовах невизначеності». Це вже 16-те видання Індексу, який рейтингує 132 економіки світу і визначає 100 найкращих науково-технічних інноваційних кластерів.
Україна, незважаючи на війну, цього року піднялася в Global Innovation Index на дві сходинки і посідає 55-те місце. Перед нами – Північна Македонія, за нами – Філіппіни. Також цього року наша країна вперше увійшла до ТОП-3 найінноваційніших економік у групі країн з доходами нижче середнього. Найвищі рейтингові оцінки отримав ступінь розвитку української освіти, інформаційно-комунікаційних технологій, інтелектуальний рівень людського капіталу. Найнижчі – стан інституційного поля, довіра до бізнесу, стан інфраструктури (що не дивно в умовах повномасштабної війни).

13-й рік поспіль рейтинг очолює Швейцарія – її економіка визнана найбільш інноваційною у 2023 році. За нею йдуть Швеція, США, Велика Британія та Сінгапур. Найпопулярніші інноваційні кластери (або науково-технічні центри – регіони світу, де сконцентрована найбільша кількість інноваторів: винахідників та науковців) в галузі науки і технологій у 2023 році – Токіо-Йокогама, за ними йдуть Шеньчжень-Гонконг-Гуанчжоу, Сеул, Пекін і Шанхай-Сучжоу. Цього року Китай обігнав США за кількістю інноваційних кластерів.
У розділі Global Innovation Tracker зафіксовані ключові тенденції щодо інвестицій в інновації, темпів технологічного прогресу, а також соціально-економічний імпакт від впровадження новітніх технологій. Відповідно до цьогорічного Global Innovation Tracker, проривні технології продовжують відкривати нові можливості, але вплив інновацій на суспільство залишається низьким.
Global Innovation Index виходить з 2007 року і є визнаним інструментом для вимірювання ефективності інноваційної екосистеми тієї чи іншої країни. Він використовується політиками, бізнес-лідерами, економістами для порівняльного аналізу й оцінки часового інноваційного прогресу. Україна бере участь в Індексі з 2012 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].