кремль знайшов спосіб, як за допомогою США змусити європейців знову купувати російський газ
США будуть купувати російський газ і продавати його в європейські країни, зокрема, в Німеччину

росія та США на переговорах щодо України, крім іншого, обговорюють відновлення постачання російського газу до Європи, повідомляє Reuters з посиланням на вісім джерел, знайомих із ходом дискусій.
За словами співрозмовників агентства, зокрема, обговорюється варіант, що американські компанії стануть посередниками між «Газпромом» та його європейськими клієнтами: США будуть купувати російський газ і перепродавати його, зокрема в Німеччину.
Така схема, стверджують джерела, дозволить згладити в Європі політичну опозицію стосовно закупівель російського газу.
Інший варіант полягає в тому, що американські інвестори куплять частку в газопроводі «Північний потік», газопроводах, що йдуть через Україну, або в самому «Газпромі».
При цьому співрозмовники Reuters стверджують, що на думку США, допомога Кремлю у поверненні на європейський газовий ринок може допомогти укласти мирну угоду з путіним.
У Білому також вважають, що така схема вигідна США, тому що так вони зможуть контролювати, скільки саме газу росія качає в країни ЄС, сказали джерела.
Також зазначається, що «Газпром», щоб повернутися на ринок Німеччини, готовий відмовитися від практики довгострокових контрактів, які укладалися на десятиліття.
Тепер російський монополіст розглядає можливість коротких 2-річних угод із великою знижкою, стверджують співрозмовники Reuters.
До війни російський газ займав 40% європейського ринку, а на піку постачання «Газпрому» сягало 200 млрд кубометрів на рік. З того часу обсяги експорту зменшилися майже в 7 разів.
Газ у «Газпрому» в Євросоюзі продовжують купувати лише дві країни – Угорщина та Словаччина. Однак ще як мінімум три держави – Франція, Іспанія та Бельгія – імпортують російський ЗПГ. В результаті, загальна частка російського газу в ЄС зараз становить 19%. А доходи від його експорту сягають майже 1 млрд євро на місяць, згідно з оцінками CREA.
Бекграунд. Між тим напередодні Єврокомісія опублікувала дорожню карту з відмовою не тільки від російського газу, а й нафти і ядерного палива. У кремлі це назвали «пострілом собі в ногу».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].