Челендж з Reactor Monitor: 30 000 євро за рішення для покращення якості життя пацієнтів з цукровим діабетом
Команди, які увійдуть в десятку кращих, поїдуть пітчити в Париж

Данська фармацевтична компанія Novo Nordisk вже понад 100 років розробляє інноваційні лікарські засоби для людей із цукровими діабетами, ожирінням та рідкісними захворюваннями крові й ендокринної системи. Novo Nordisk виробляє 50% інсуліну у всьому світі. Препарати та пристрої для лікування діабету, які випускає компанія, використовують понад 34 мільйони людей по всьому світу. Це вони розробили Ozempic – ефективний препарат для лікування діабету 2 типу у дорослих, який раптом став популярний як засіб для схуднення. Ефективний засіб проти ожиріння у них теж є – Wegovy.
Компанія відкрита до новітніх ідей і в 2021 році заснувала конкурс інновацій «Acteurs du diabète» для стартапів з рішеннями для покращення якості життя пацієнтів з цукровим діабетом. Цього року «Acteurs du diabète» від Novo Nordisk повертається з новим конкурсом, але незмінною темою: креативні підходи для ефективної профілактики та лікування діабету або його ускладнень.
Novo Nordisk Challenge: Acteurs du diabète
Ключова індустрія: Healthcare.
Опис: Компанія Novo Nordisk у межах конкурсу стартапів «Acteurs du diabète» шукає інноваційні рішення, які спираються на передові технології та креативні підходи до вирішення проблем, пов’язаних з цукровим діабетом та його ускладненнями.
Конкурс проводиться у трьох категоріях:
1. Діагностика. Цукровий діабет 1 і 2 типу може мати наслідки для різних органів – серця, нирок, очей, нервової системи або стоп. Раннє виявлення захворювання або його ускладнень та швидке втручання мають вирішальне значення для мінімізації їх впливу на організм людини та забезпечення відповідного лікування. У цій категорії розглядаються інноваційні методи ранньої діагностики діабету 1 або 2 типу та/або супутніх ускладнень та відповідні інструменти – точні і надійні, неінвазивні, практичні та зручні для пацієнта. Перевагою буде легка інтеграція в існуючі комп’ютеризовані системи. Напрями для ідеації:
- багатовимірне оцінювання: інтегрований підхід, який враховує декілька діагностичних показників і параметрів (клініка, біомаркери, генетика, зображення, дані тощо);
- моніторинг у режимі реального часу для відстеження змін, що вказують, наприклад, на прогресування патології;
- щось просте, доступне і безбар’єрне, чим можуть користуватися усі пацієнти в будь-яких куточках світу;
- конфіденційна інформація надійно захищена.
2. Підтримка. Наявність цукрового діабету 1 або 2 типу значно впливає на життя пацієнтів, вимагаючи численних щоденних рішень для підтримки глікемічного балансу. А ускладнення хвороби, такі як нейропатія, ретинопатія, захворювання нирок, серцево-судинні захворювання, проблеми зі стопами та інфекції, теж можуть суттєво впливати на якість життя та загальний стан здоров’я пацієнтів. У цій категорії розглядаються технологічні, засновані на доказовому підході, пацієнтоорієнтовані рішення, а також просвітницькі ресурси, які допоможуть забезпечити кращий контроль за хворобами і патологіями, уповільнити їх прогресування та покращити самопочуття пацієнтів. Напрями для ідеації:
- рішення, які повертають пацієнтів до активного життя;
- покращена координація між мультидисциплінарними командами, які беруть участь у моніторингу пацієнтів з діабетом;
- інноваційні інструменти, платформи або рішення, які відкривають для пацієнтів індивідуальні шляхи;
- інструменти віддаленого моніторингу, телемедицина або платформи віртуальної допомоги.
3. Відкрита категорія. Всі ідеї, розробки і рішення, які допомагають підвищити якість життя пацієнтів, хворих на цукровий діабет 1 або 2 типу, але не вписуються у представлені вище категорії.
Дедлайн: 8 листопада 2023 року. 14 листопада, у Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом, члени журі та громадськість розпочнуть процес оцінювання рішень, який триватиме до 3 грудня. Буде відібрано 10 фіналістів, яких запросять особисто презентувати своє рішення перед журі у межах заходу e-health Trend, що пройде у паризькому бізнес-інкубаторі Station F 30 січня 2024 року.
Переваги для команд: Переможець конкурсу отримає грошовий приз у розмірі 30 000 євро. Володар призу симпатій журі отримає грошовий приз 20 000 євро.
Як взяти участь: Форма заявки розміщена на порталі Agorize, доступна для заповнення після реєстрації.
Це ще не все!
Mind і платформа відкритих інновацій Reactor.ua збирають найцікавіші челенджі відкритих інновацій, а команда Reactor Monitor допомагає подавати заявку на участь у них.
Більше викликів відкритих інновацій, на які ви можете податись - на платформі Reactor Monitor!