Челендж з Reactor Monitor: Потрібна платформа для оптимізації операцій з обслуговування сонячних фотоелектричних установок
Відкриті інновації

Челендж з Reactor Monitor: Потрібна платформа для оптимізації операцій з обслуговування сонячних фотоелектричних установок

Винагорода переможцю – $ 30 000

Челендж з Reactor Monitor: Потрібна платформа для оптимізації операцій з обслуговування сонячних фотоелектричних установок
Фото: pexels.com / Markus Spiske

За даними Global Electricity Review, який видає кліматичний аналітичний центр Ember, у 2022 році 12% світової енергії було згенеровано за допомоги сонця та вітру, а загалом частка сонячної енергетики збільшується 18 років поспіль й показує загальне зростання у 24%. У світі тисячі сонячних електростанцій і мільйони квадратних метрів фотоелементів, і всі вони потребують догляду й обслуговування. Одним з трендів великих гравців енергетичного ринку є прагнення вирішити цю проблему за допомогою інновацій.

Не так давно компанія Enel шукала рішення для очистки сонячних панелей (ми розповідали про нього у серії «Челендж з Reactor Monitor»), а нині італійська мультикомунальна компанія A2A звертається до інноваційних команд, щоб оптимізувати сферу обслуговування сонячних електростанцій.

Автономна платформа для технічного обслуговування сонячних електростанцій

Ключова індустрія: Energy.

Опис: A2A прагне за допомогою технологій автоматизувати операції з обслуговування, пов’язані з функціонуванням сонячних фотоелектричних установок. Компанія хоче мінімізувати ручне втручання в технічне обслуговування сонячних електростанцій. Нині воно зазвичай передбачає труд польових операторів, які вручну працюють з різними об’єктами в системах сонячної станції: візуально перевіряють цілісність компонентів, за необхідності ремонтують або замінюють їх.

Технічне обслуговування проводиться за двома сценаріями: «розширені операції» для максимізації глобальної ефективності сонячних панелей та «детальні операції» , які стосуються перевірки та можливої ​​заміни компонентів. Для «розширених операцій» компанія в останні роки випробувала декілька технологічних рішень, комбінація яких дозволяє значно покращити виробництво енергії та мінімізувати втрати. Але для «детальних операцій» спеціальних інструментів немає, підтримка з боку програмного чи апаратного забезпечення відсутня, всі роботи – а це доволі широкий спектр – виконує оператор.

A2A шукає системні технологічні рішення, здатні об’єднати якомога більше операцій з обслуговування, включаючи «розширені» та «детальні» операції.

Учасників челенджу просять розробити діючу модель, яка поєднує hardware і software й утворює автоматичну/автономну систему або платформу, що мінімізує ручне втручання. Модель має виконувати передбачені сценаріями операції (докладніше про них, а також  відеоприклади детальні вимоги і побажання до конкурсного документу– за посиланням), автоматично виявляти аномалії, здійснювати автономний контроль за різними об’єктами в межах сонячної станції.

Рішення, які описують підходи виключно до «розширених операцій», розглядатися не будуть.

Дедлайн: 1 грудня 2023 року.

Переваги для команд: Рішення, яке відповідає всім вимогам A2A, отримає грошовий приз у розмірі $30 000. Інші роботи, які компанія визначить як видатні, можуть бути нагороджені «почесною відзнакою».

Як взяти участь: Форма заявки розміщена на платформі Wazoku, доступна для заповнення після реєстрації.

Це ще не все!

Mind і платформа відкритих інновацій Reactor.ua збирають найцікавіші челенджі відкритих інновацій, а команда Reactor Monitor допомагає подавати заявку на участь у них.

Більше викликів відкритих інновацій, на які ви можете податись - на платформі Reactor Monitor!

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло