Міністерство внутрішніх справ спільно з Генеральною прокуратурою повідомили про підозру керівництву та низці працівників Інспекції з паркування, підпорядкованої Департаменту транспорту та інфраструктури Київської міської держадміністрації (КМДА). Про це повідомив заступник голови КМДА Костянтин Усов у своєму телеграм-каналі.
«Мене поінформовано, що наразі Інспекція обезголовлена і практично паралізована. Сервери і робочі станції Інспекції вилучені. Евакуація автомобілів, які суттєво перешкоджають дорожньому руху, не здійснюється. Водії безкарно паркуються на тротуарах, смугах громадського транспорту», – написав він.
За словами Усова, розслідування стосується подій 2019-2020 років. Він додав, що згідно з відкритими слідством документами, Національна поліція перевіряє факти перевищення службового становища керівництвом Інспекції протягом цього періоду.
«КМДА відкрита до органів досудового розслідування. Діє принцип повної готовності до співпраці с правоохоронцями. Водночас необхідно якнайшвидше відновити діяльність Інспекції», – зазначив заступник голови КМДА.
Нагадаємо: 12 травня прокуратура проводила обшуки в «Спецжитлофонді», «Київавтодорі» та «Київміськсвітлі». 13 травня правоохоронці прийшли з обшуками до «Київського Метрополітену» та в «Київавтошляхміст».
18 травня СБУ прийшла з обшуками до будинку мера Києва Віталія Кличка. Однак правоохоронці запевнили, що жодного стосунку до Кличка обшуки не мають. Президент України Володимир Зеленський заявив, що в оточенні мера Києва Віталія Кличка було 50 чи 70 обшуків.
19 травня Державне бюро розслідування (ДБР) у Києві провело обшуки у Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю та Департаменті з питань реєстрації Київської міської державної адміністрації (КМДА).
21 травня ДФС обшукала «Київтеплоенерго», а 27 травня – у «Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд Києва».
28 травня голова ДФС Вадим Мельник під час пресбрифінгу повідомив, що за попередніми даними, через розкрадання коштів у комунальних підприємствах Києва бюджету міста завдали збитків на близько 158,6 млн грн.
2 червня правоохоронці провели обшуки у київському КП «ГІОЦ». 17 червня з обшуками в «Київавтодор» приходили прокуратура і ДФС. Підприємство підозрюють в ухиленні від сплати податків.
8 липня ДБР прийшло з обшуками у «Київводоканал», «Київавтодор» і департамент КМДА. 9 липня СБУ викрила масштабні оборудки у ритуальній службі спеціалізованого КП «Спецкомбінат ПКПО». Посадовці вимагали хабарі за виділення місць для поховання на кладовищах Києва.
9 липня повідомлялося, що ДБР перевіряє інформацію щодо привласнення посадовцями «Київводоканалу» коштів під час будівництва першої черги Бортницької станції аерації у Києві та реконструкції комунальних об’єктів Києва.
14 липня СБУ викрила мільйонні розкрадання на фінансуванні охорони транспортних об'єктів КМДА.
ДФС провела обшуки в КП «Київводфонд» через ймовірне привласнення 7 млн грн державних коштів. Наприкінці липня ДФС викрила схему розкрадання коштів на ремонтах київських лікарень.
2 серпня ДФС провела обшуки в «Київзеленбуді».
16 серпня київська прокуратура в рамках розслідування про присвоєння коштів територіальної громади на будівництві Подільського мосту провела обшуки в департаменті транспортної інфраструктури КМДА, а також у замовника робіт і підрядника. Згодом правоохоронці прийшли до Управління освіти та інноваційного розвитку Печерської районної держадміністрації в місті Києві.