СБУ викрила мільйонні розкрадання на фінансуванні охорони транспортних об'єктів КМДА
Оборудка завдала столичній громаді збитків на суму 3,5 млн грн

Служба безпеки України (СБУ) заблокувала схему привласнення бюджетних грошей, виділених на організацію охорони об'єктів КП «Київпастранс» Київської державної міської адміністрації (КМДА). Оборудка завдала столичній громаді збитків на суму 3,5 млн грн. Про це повідомляється на сайті відомства.
Встановлено, що посадовці комунального підприємства уклали договір з комерційною структурою на забезпечення фізичної охорони об’єктів пасажирських перевезень протягом 2019-2020 років. Відповідно до підписаного документу представники фірми мали направити на відповідні пости кваліфікованих охоронців для цілодобового чергування.
Проте співробітники СБУ задокументували фактичну відсутність охорони на декількох об’єктах транспортної інфраструктури, у тому числі трамвайних станціях і депо. При цьому бюджетні гроші, які фірма отримала на виконання умов договору, було виведено у тінь.
У межах кримінального провадження Служба ініціювала проведення судової економічної експертизи. Фахівці підтвердили факти протиправної діяльності та встановили збитки бюджету київської громади.
Наразі керівнику охоронної структури повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.
Нагадаємо, 12 травня прокуратура проводила обшуки в «Спецжитлофонді», «Київавтодорі» та «Київміськсвітлі». 13 травня правоохоронці прийшли з обшуками до «Київського Метрополітену» та в «Київавтошляхміст».
18 травня СБУ прийшла з обшуками до будинку мера Києва Віталія Кличка. Однак правоохоронці запевнили, що жодного стосунку до Кличка обшуки не мають. Президент України Володимир Зеленський заявив, що в оточенні мера Києва Віталія Кличка було 50 чи 70 обшуків.
19 травня Державне бюро розслідування (ДБР) у Києві провело обшуки у Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю та Департаменті з питань реєстрації Київської міської державної адміністрації (КМДА).
21 травня ДФС обшукала «Київтеплоенерго», а 27 травня – у «Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд Києва».
28 травня голова ДФС Вадим Мельник під час пресбрифінгу повідомив, що за попередніми даними, через розкрадання коштів у комунальних підприємствах Києва бюджету міста завдали збитків на близько 158,6 млн грн.
2 червня правоохоронці провели обшуки у київському КП «ГІОЦ». 17 червня з обшуками в «Київавтодор» приходили прокуратура і ДФС. Підприємство підозрюють в ухиленні від сплати податків.
8 липня ДБР прийшло з обшуками у «Київводоканал», «Київавтодор» і департамент КМДА. 9 липня СБУ викрила масштабні оборудки у ритуальній службі спеціалізованого КП «Спецкомбінат ПКПО». Посадовці вимагали хабарі за виділення місць для поховання на кладовищах Києва.
9 липня повідомлялося, що ДБР перевіряє інформацію щодо привласнення посадовцями «Київводоканалу» коштів під час будівництва першої черги Бортницької станції аерації у Києві та реконструкції комунальних об’єктів Києва.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].