ДФС викрила схему розкрадання коштів на ремонтах київських лікарень
Правоохоронці провели обушки у КП «Інженерний центр» та «Житлоінвестбуд-УКБ»

Державна фіскальна служба (ДФС) викрила схему розкрадання коштів на ремонтах київських лікарень, зокрема йдеться про заниження ПДВ на понад 12 млн грн. Про це повідомляється на сторінці ДФС у фейсбуці.
За результатами обшуків у КП «Інженерний центр» в межах досудового розслідування ДФС виявила декілька підприємств на ухиленні від сплати податків. Під час обшуків правоохоронці вилучили первинні фінансово-господарські документи. Вони підтверджують взаємовідносини з підприємствами, які залучалися для виконання ремонтних робіт, зокрема приміщень медзакладів Києва.
Крім цього, обшуки провели у КП «Житлоінвестбуд-УКБ».
«Досудовим розслідуванням встановлено афілійовану особу яка має безпосередній вплив на розподіл бюджетних коштів КП «Інженерний центр» та КП «Житлоінвестбуд-УКБ». Також встановлено ряд підконтрольних СГД за допомогою яких здійснювалося розкрадання бюджетних коштів», – йдеться у повідомленні відомства.
За даними ДФС, підприємства-генпідрядники, отримавши кошти від комунальних підприємств документально залучали підприємства з ознаками фіктивності задля завищення вартості виконаних робіт та заниження сплати податків.
«Правоохоронці встановили, що в період 2020 року службові особи одного із товариств-субпідрядників, під час виконання робіт на замовлення генпідрядника, здійснювали фінансово-господарські відносини з підприємствами з ознаками фіктивності. Такими діями правопорушники здійснили умисне ухилення від сплати податків, а саме занизили податок на додану вартість на суму понад 12 млн грн», – зазначив голова ДФС Вадим Мельник.
Нагадаємо: 12 травня прокуратура проводила обшуки в «Спецжитлофонді», «Київавтодорі» та «Київміськсвітлі». 13 травня правоохоронці прийшли з обшуками до «Київського Метрополітену» та в «Київавтошляхміст».
18 травня СБУ прийшла з обшуками до будинку мера Києва Віталія Кличка. Однак правоохоронці запевнили, що жодного стосунку до Кличка обшуки не мають. Президент України Володимир Зеленський заявив, що в оточенні мера Києва Віталія Кличка було 50 чи 70 обшуків.
19 травня Державне бюро розслідування (ДБР) у Києві провело обшуки у Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю та Департаменті з питань реєстрації Київської міської державної адміністрації (КМДА).
21 травня ДФС обшукала «Київтеплоенерго», а 27 травня – у «Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд Києва».
28 травня голова ДФС Вадим Мельник під час пресбрифінгу повідомив, що за попередніми даними, через розкрадання коштів у комунальних підприємствах Києва бюджету міста завдали збитків на близько 158,6 млн грн.
2 червня правоохоронці провели обшуки у київському КП «ГІОЦ». 17 червня з обшуками в «Київавтодор» приходили прокуратура і ДФС. Підприємство підозрюють в ухиленні від сплати податків.
8 липня ДБР прийшло з обшуками у «Київводоканал», «Київавтодор» і департамент КМДА. 9 липня СБУ викрила масштабні оборудки у ритуальній службі спеціалізованого КП «Спецкомбінат ПКПО». Посадовці вимагали хабарі за виділення місць для поховання на кладовищах Києва.
9 липня повідомлялося, що ДБР перевіряє інформацію щодо привласнення посадовцями «Київводоканалу» коштів під час будівництва першої черги Бортницької станції аерації у Києві та реконструкції комунальних об’єктів Києва.
14 липня СБУ викрила мільйонні розкрадання на фінансуванні охорони транспортних об'єктів КМДА.
ДФС провела обшуки в КП «Київводфонд» через ймовірне привласнення 7 млн грн державних коштів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].